Címlap Közlekedés Az elmúlt hét...

Az elmúlt hét sem telt el baleset nélkül megyénkben

Az elmúlt héten az előző év hasonló időszakához képest 14-gyel csökkent a balesetek száma, összesen 41 közlekedési baleset történt, amelyből nyolc személyi sérüléssel járó, míg 33 anyagi káros volt. A személyi sérüléses balesetek öt esetben súlyos, három esetben pedig könnyű sérüléssel végződtek.

A balesetek során összesen nyolcan sérültek meg. Az elmúlt héten ismét a sebesség nem megfelelő alkalmazása szerepelt az első helyen a legfőbb baleseti okok között, de történt baleset szabálytalan kanyarodás, gyalogoshiba és figyelmetlen vezetés miatt is.

A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság arra figyelmeztet, az őszi időjárás beköszöntével az éjszakai fagyok miatt az úttest csúszóssá válhat.