Bár jeleztük interjúkérelmünket a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság felé, ők írásos választ küldtek megkeresésünkre.
RÖVIDEN EZ ÁLLT BENNE: "A kérdéses jármű, a fehér furgon nem köthető sem bűncselekményhez, sem szabálysértéshez, különösen nem gyermekrabláshoz, valamint a posztokban említett férfiakhoz és a korábban körözött nőhöz sem".
De azért kiderült egy-két dolog, méghozzá az, hogy ezek az emberek hajléktalanokat sanyargattak - ezt már itt, a Magyar Rendőrség közösségi oldalán találtuk.
A Magyar Rendőrség pedig a Székesfehérvári Törvényszék közleményét csatolta az álhírekkel kapcsolatban:
„emberkereskedelem és kényszermunka” a közösségi média bejegyzéseivel összekapcsolt ügy tárgya, amelynek nincs köze a lakosság körében terjedő, rémületet keltő magatartáshoz.
A vádirat szerint kiszolgáltatott, hajléktalan felnőttkorúak sérelmére követtek el bűncselekményeket. Április 25-én áll bíróság elé a négy vádlott!
Amit erről az esetről tudni lehet:
A vádlottak a hajléktalanoknak ellátást és szállást kínálva, egyiküket az ellátás fejében ház körüli munkára, állatok gondozására, a környező földeken termény és fa eltulajdonítására kényszerítették. A sértett feladata volt a nyugellátásra jogosult másik sértett etetése, pelenkázása és tisztán tartása, akinek nyugdíjával az I. rendű vádlott rendelkezett.
Lakókocsiban helyezték el a hajléktalanokat
A vádlottak a sértetteket egy fűtetlen lakókocsiban helyezték el, naponta egy alkalommal, este, a család maradékából álló ételt adtak nekik, tisztálkodási lehetőségként a kerti csapból vödörben vételezhettek hideg vizet, mellékhelyiséget nem vehettek igénybe.
Az ügyészség ezen tényállás alapján vádolja a terhelteket emberkereskedelem és kényszermunka bűntettével, valamint testi sértés bűntettének kísérletével.
Nincs szó gyermekrablásról – közölte a rendőrség.
Arról is tájékoztattak, hogy a korábbi körözés és a hozzá kapcsolt téves információ kelt önálló életre a közösségi oldalakon, ami riadalmat okozott a gyermekükért aggódó szülőkben, pedagógusokban. Ennek eredményeként számos poszt olvasható arról, hogy gyanús személyeket látnak az oktatási intézmények körül szerte az országban, több száz kilométerre egymástól.
Ismét hangsúlyozzuk, hogy a korábbi elfogatóparancs nem gyermekekkel kapcsolatos bűncselekmény miatt volt érvényben! – írták.
Felhívja a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság a figyelmet arra is, hogy
ha bárki bűncselekmény előkészítésére, elkövetésére utaló információkról tud, hívja a rendőrséget, ne a közösségi oldalakon tegye közzé értesüléseit.
Bejelentést tehetnek a 112-es segélyhívószámon vagy bármelyik rendőrnél, rendőri szervnél személyesen. A nyomozóhatóság minden ilyen jellegű esetre kiemelt figyelmet fordít, és – ha tudomására jut – haladéktalanul kivizsgálja
Korábban írtuk: