Címlap Közlekedés Még mindig so...

Az elmúlt héten a passzív biztonsági eszközök használatára fókuszáló ROADPOL Seatbelt ellenőrzés során több mint 350-en nem használtak biztonsági övet a baranyai utakon.

A többségük sofőr volt, de az utasok közül is sokan elmulasztották az öv használatát.

A rendőrség szerint a személygépjárművekben a biztonsági övüket használók által elszenvedett sérülések bizonyítottan kevésbé súlyosak, mint az övet nem használók sérülései.