Címlap Kultúra Két pécsi műv...

A közönség döntése alapján idén is nyolc kiemelkedő előadóművész csatlakozik a Halhatatlanok Társulatához – köztük Köles Ferenc, a Pécsi Nemzeti Színház tagja és Nagy Írisz, a Pécsi Balett egykori magántáncosa.

Színész, színésznő, operaénekes és táncművész kategóriákban egyaránt két-két alkotó nyerte el az elismerést, amelyet a művészet és a magyar kultúra szolgálatában végzett kiemelkedő munkájukért ítélnek oda.

Az idei díjazottak:

Színész kategóriában: Köles Ferenc és Máté Gábor.
Színésznő kategóriában: Hegyi Barbara és Szulák Andrea.
Operaénekes kategóriában: Pászthy Júlia és Rozsos István.
Táncművész kategóriában: Kováts Tibor és Nagy Írisz.

Köles Ferenc Jászai Mari-díjas színművész a színművész kategóriában, míg Nagy Írisz, a Pécsi Nemzeti Színház rendezőasszisztense, a Pécsi Balett egykori magántáncosa a táncművész kategóriában részesült a rangos elismerésben.

A Halhatatlanok Társulatát 1996-ban alapította Érdi Sándor és Szegvári Katalin, a Stúdió című televíziós kulturális magazin alkotói. A társulat célja, hogy a közönség szavazatai alapján elismerje a magyar előadóművészet kiemelkedő alakjait.

Az idei jelöltekről a kuratórium mellett a Művészeti Bizottság döntött, amelynek tagjai a magyar színházi, zenei és táncművészeti élet elismert képviselői.

(Fotó: PNSZ)