A karácsonyfa gyűjtőjáratok idén csaknem 46 tonnányi fenyőfát szállítottak a Pécsi Hőerőműbe, ahol más tüzelőanyagokkal keverve elégették azokat, így a pécsi távhőszolgáltatásban hasznosultak az egykori karácsonyfák.
Idén először a földlabdás fenyőket is fel lehetett ajánlani: ezeket a Biokom fogadta január 31-ig. Összesen 16 fa érkezett, ezek jelenleg a városi csemetekertben kaptak helyet, tavaszig ott gondozzák őket, tavasszal pedig a Malomvölgyi Parkerdő területén ültetik el a fákat.
Kiemelt képünk illusztráció.














