A telefonálók jellemzően bankok, közműszolgáltatók ügyintézőinek adják ki
magukat és többféle módon próbálnak információt szerezni a hívott félről. Előfordul, hogy azt mondják:
egy pénzügyi tranzakció során lépett fel hiba, de csomagrendelés közben fellépő problémákra is hivatkoznak.
A kibervédelmi intézet arra hívja fel a figyelmet: a bankok, közüzemi szolgáltatók nem kérnek be személyes adatokat a felhasználóktól. Aki ilyen hívást kap, semmiképp ne adja meg adatait és szakítsa meg a beszélgetést.
Kiemelt képünk illusztráció.



















