Címlap Rövidhírek Elköltöznek P...

Elköltöznek Pécsről az állatkert vörös varijai

A két nőstény: Valéria és Vera 2017-ben érkezett a Pécsi Állatkertbe, az Európai Fajfenntartó Tenyészprogramban. A program célja a fogságban tartott, elsősorban veszélyeztetett fajok megvédése és tenyésztése. Ennek során gyakran cserélnek állatokat a vadasparkok: most is ez történik.

A pécsi vörös varik egy franciaországi állatkertbe költöznek, Pécsre pedig hamarosan egy tenyészpár érkezik a fajmegmentő program keretein belül, akik remélhetőleg utódokat is világra hoznak majd Pécsett.

Az állatkert egyébként azt is közölte: hamarosan egy újabb lakó érkezik a vörös varikon kívül is. Róla bővebbet jövő héten árulnak el.