Címlap Rövidhírek Örömhír a fel...

Örömhír a felvételizőknek!

Ez azt jelenti, hogy a legalább B2-es szintű, vagyis középfokú szóbeli vagy írásbeli vizsgát is pontokkal értékelik.

A felvi tájékoztatása szerint a középfokú írásbeli nyelvvizsgáért 28, felsőfokúért 40 pont jár, míg középfokú szóbeliért 14, felsőfokúért 20 többletpontra jogosult a felvételiző.

A módosítást az Oktatási Hivatal automatikusan átvezeti, így az érintett jelentkezők hamarosan már a javított pontszámukat láthatják az E-felvételiben.

Aki korábban nem töltötte fel nyelvvizsga-bizonyítványát az E-felvételibe, július 8-ig tudja ezt megtenni.

Kiemelt képünk illusztráció.