
A szurkolók biztosan nem fognak unatkozni holnap este a Lauberben, körömrágós, izgalmas csata várható ugyanis a Magyar Kupa negyeddöntőjében, ahol az NKA Universitas Pécs női kosarasai a DVTK-t fogadják. A képlet egyszerű: aki ezt a derbit megnyeri, ott van a négyes döntőben! Zseljko Djokics lapunknak úgy fogalmazott, nagyon izgatottan várja ezt a mérkőzést.
Alig több mint egy hónappal ezelőtt, november végén úgy elporolta Zseljko Djokics együttese az egyik legnagyobb riválisnak számító DVTK-t a bajnokságban, hogy öröm volt nézni. A végeredmény 62-46 lett – naná, hogy a szurkolók és a pécsi lányok a végén extázisban ünnepeltek.
Holnap (18.00) ismét a Lauberben találkozik a két csapat, de ezúttal a Magyar Kupában néznek farkasszemet egymással, ez pedig teljesen más kávéház. Nagyon valószínű, hogy a végletekig izgalmas, szoros csata lesz, hiszen a tét a négy közé jutás – persze ne legyen igazunk, győzzenek nagyon simán Studer Ágiék! A sorsolás furcsa fintora egyébiránt, hogy bár a pécsi lányok a bajnoki tabella első helyéről kerültek a kupa nyolcas mezőnyébe, mégis egy bivalyerős ellenfelet kaptak a negyeddöntőben, aminek nyilván a második pozícióból érkező diósgyőriek sem örültek.
– Nagyon izgatottan várom ezt a mérkőzést! – árulta el lapunknak Zseljko Djokics. – A szezon huszonegyedik hetét kezdtük meg, és most tudtunk csak először komplett csapattal edzeni. Annak természetesen nagyon örülök, hogy Lexi és Naki (Alexa Held és Nadija Szmailbegovics – a szerk.), vagyis két kiváló shooterünk ismét velünk van, ugyanakkor elég rövid volt az idő arra, hogy beépítsük őket. A leendő ellenfelünk is teljes kerettel érkezik, úgyhogy nagy csatára van kilátás: ez egy döntő lesz a döntő előtt! A legfontosabb az lesz, hogy negyven percen keresztül a saját ritmusunkban kell játszanunk, és bírnunk kell a fizikális ütközetet.
További érdekesség a Magyar Kupával kapcsolatban, hogy már korábban eldőlt, a négyes döntőnek Miskolc (DVTK Aréna) ad otthont március 28-29-én. A pécsi lányok tehát arra készülnek, hogy kiüssék a sorozatból a miskolciakat, akik nem mellesleg a címvédők…
A negyeddöntők párosításai: NKA Universitas Pécs–DVTK HUNTHERM, TARR KSC Szekszárd–TFSE, ELTE BEAC Újbuda–Vasas Akadémia, Sopron Basket–Csata TKK.
















