A PMFC simán nyert a Szekszárd elleni bajnokin, érthetően nagy volt az öröm a pécsi öltözőben (Fotó: PMFC)
Címlap Sport Hatpontos vas...

Mindkét pécsi labdarúgócsapat megszerezte a három pontot az NB III. tizenegyedik fordulójában: a PMFC hazai pályán 4-0-ra verte a Szekszárdot, a PTE PEAC pedig 2-1-re győzött az MTK II. vendégeként.

A PMFC semmit sem bízott a véletlenre a Szekszárd elleni hazai bajnokin, hiszen az első félidőben lerendezte a mérkőzést. Horváth Péter már a 9. percben betalált, ezt követően Helesh Yaroslav duplázott, majd Horváth újabb gólt szerzett – így a szünetben már 4-0 állt az eredményjelzőn. A szurkolók jól szórakoztak, csak amiatt lehet némi hiányérzetük, hogy a második játékrészben nem folytatódott a gólgyártás, ebben az időszakban már kimaradtak a pécsi helyzetek.

PMFC–Szekszárdi UFC 4-0 (4-0)

Labdarúgó NB III. Dél-Nyugati csoport, 11. forduló. Pécs, PMFC Stadion, 500 néző. Vezette: Dobai János (Szabó Richárd, Csákó Patrik). PMFC: Helesfay – Beke, Galacs, Németh, Berekali – Jásper (Bachesz, 70.), Pintér (Lévai, 82.) – Helesh (Horváth L., 70.), Horváth P., Hegedűs (Bukovics, 60.) – Csörgő (Orbán, 60.). Vezetőedző: Vas László.

Gólszerzők: Horváth P. (9., 40.), Helesh (13., 35.).

Nagyon nehéz feladat előtt állt a PTE PEAC, de az egyetemista csapat vette az akadályt. Az élmezőnyhöz tartozó MTK II. otthonában ugyan már a meccs elején hátrányba kerültek a vendégek, de ez nem szegte a kedvüket, és Szabó Zalán révén hamar egyenlítettek. Sokáig nem változott az eredmény, ám a hajrában megtört a jég: Lengyel Szabolcs is betalált, és ennek köszönhetően győzött a PEAC! Ez egy nagyon értékes siker.

MTK II.–PTE PEAC 1-2 (1-1)

Labdarúgó NB III. Dél-nyugati csoport, 11. forduló. Vezette: Urbán Eszter (Juhász Bálint, Szabó Ferenc). PTE PEAC: Varga D. – Czimmermann, Bozóki, Encz – Győri, Ócsai, Lengyel, Kaszás B. – Thán (Kaszás G., 88.), Pressing (Major, 77.), Szabó Z. (Varga B., 67.). Vezetőedző: Molnár Gábor.

Gólszerzők: Csucsánszky (12.), ill. Szabó Z. (20.), Lengyel (79.).

A női élvonalban a PMFC a Szegedet fogadta, és bizony nagyot csatázott egymással a két csapat. A vendégek az első félidőben megszerezték a vezetést, a pécsi lányok azonban nagyon hajtottak az egyenlítésért, ami a 68. percben össze is jött Bocz révén. Ekkor úgy tűnt, akár a győzelmet is kicsikarhatják, ám nem sokkal később a Szeged ismét betalált, és ezzel meg is kaparintotta a három pontot.

PMFC–St. Mihály-Szeged 1-2 (0-1)

Labdarúgó női NB I., 7. forduló. Pécs, PMFC Stadion. Vezette: Alafi (dr. Bencze, Huszár). PMFC: Bednar – Bolboaca, Bocz, Acsádi, Horváth (Gyánó, a szünetben) – Égi, Balogh (Máté, 58.), Kardos – Farkas (Bódis, 71.), Tristan, Tóth (Turi, a szünetben). Edző: Bolboaca Augustin.

Gólszerzők: Bocz (68.), ill. Popovics (35., 75.).