
Két nagyon tehetséges lány, Sárkány Rita és Sárkány Sára képviselte a pécsi Forma Fitt SE-t az Azerbajdzsánban húsz ország részvételével megrendezett aerobik Európa-bajnokságon, s bizony kitettek magukért: két aranyérmet szereztek. Fantasztikus eredményeket produkáltak, győztek is, tanultak is.
Két korosztályban, a juniorok és a 12–14 év közöttiek számára rendeztek aerobik Európa-bajnokságot Azerbajdzsánban, amelyen a magyar küldöttségben a pécsi Forma Fitt SE két tehetsége, Sárkány Rita és Sárkány Sára is helyet kapott. Mindketten alaposan kitettek magukért, így végül két aranyéremmel térhettek haza, de lehetett volna ez még szebb is.
Sárkány Rita a debreceni Flex-HD SE sportolóival alkotott egy nyolctagú csapatot, amely Európa legjobbjának bizonyult: az aerodance kategóriában a 12–14 évesek között a dobogó tetején végzett, aranyérmes lett! Rita párosban is érdekelt volt, Böhönyei Bálinttal (PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola) kiváló gyakorlatot mutattak be a selejtezőben, döntőbe kerültek, ott azonban nem tudták megismételni ezt a remek teljesítményt, így végül hatodik helyen zártak. Sárkány Sára a junioroknál indult, és bár a Miklós Eszterrel (PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola) és Moldvai Mírával (Óbudai WDSE) alkotott trióban abszolút benne volt egy döntős szereplés, sajnos egy komoly hiba miatt a lányok lecsúsztak a fináléról. A 12–14 éveseknél nagyon szép magyar siker született, ugyanis ebben a korosztályban hazánk végzett a nemzetek rangsorában az első helyen, így Sárkány Rita ennek az aranyéremnek is részese volt.
– Elképesztő volt Rita példaértékű magatartása és szorgalma az elmúlt hetek nehézségei mellett, sajnos sérüléssel bajlódott – fogalmazott lapunknak Szilvás Angéla, a Forma Fitt SE elnöke. – Szívből gratulálunk neki és minden magyar versenyzőnek, külön kiemelve az egyéni Európa-bajnoki címet szerző Böhönyei Bálintnak! Fantasztikus eredmények, kitartás, sok-sok érzelem jellemezte az elmúlt napokat! Győzünk vagy tanulunk, mi ezúttal mindkettőben részesültünk, de bárhogy is alakul, a szívünk vezet minket tovább!
A magyar csapattal ott volt Azerbajdzsánban a Forma Fitt SE vezetőedzője, Csatáry Kinga, aki nagyon örült a látottaknak, az Európa-bajnokság tapasztalatainak.
– Abszolút elégedettek vagyunk azzal, amit elértünk. Nagyon jó verseny van mögöttünk, szép eredményeket értünk el, és ami legalább ennyire fontos, rengeteget tanultunk – mondta Csatáry Kinga.
Gratulálunk, lányok!















