Konkoly Zsófia a szingapúri világbajnokságon a magyar válogatott legeredményesebb versenyzője volt
Címlap Sport Konkoly Zsófi...

A Magyar Úszószövetségnél (MÚSZ) a pécsi paralimpiai bajnok, Konkoly Zsófia érdemelte ki az Év paraúszója címet. A 23 éves sportoló lapunknak mesélt a mögöttünk hagyott 2025-ös esztendőről, valamint arról is, hogy mi vár rá jövőre, milyen versenyekre készül. Azt is elárulta, hogy a tanulás továbbra is a mindennapjai része…

„Az év paraúszója: Konkoly Zsófia!
Akárcsak egy éve, ismét Konkoly Zsófi lett az Év paraúszója – a most megszületett döntés persze valahol könnyű volt: egy ezüst- és két bronzérmével Zsófi volt a magyar csapat legeredményesebb versenyzője a szingapúri világbajnokságon.
Szívből gratulálunk Zsófinak és edzőjének, Jancsik Árpádnak!”
– írták a Magyar Úszószövetség hivatalos Facebook-oldalán.

– Természetesen mindig jólesik, amikor elismerik az ember munkáját, teljesítményét – fogalmazott lapunknak Konkoly Zsófia, a PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola háromszoros paralimpiai bajnok versenyzője. – Idén nem volt túl sok versenyem, a párizsi paralimpia után ugyanis kellett egy kis feltöltődés, sokat pihentem. A párizsi világkupa volt az első versenyem idén, arra azzal a céllal utaztam el, hogy élvezzem. A szeptemberben Szingapúrban megrendezett világbajnokságon sem indultam négy-öt számban, hanem csak a három legfontosabbat vállaltam el: száz pillangón második, négyszáz gyorson és kétszáz vegyesen harmadik helyen értem célba. Nagyon tudtam örülni ezeknek az érmeknek, akkor is, ha nem volt köztük arany, mert tudtam, hogy én sok időt kihagytam, eközben azonban az ellenfeleim folyamatosan dolgoztak.

Jancsik Árpád tanítványa január végén már belevág a kemény munkába, ugyanis Tenerifén megtartják a szokásos edzőtábort. A 2026-os évben várhatóan két világkupán állnak majd rajthoz, valamint egy Európa-bajnokság is vár rájuk – egyelőre nem tudni pontosan, hogy hol és mikor.

Konkoly Zsófia számára nem csak az élsport létezik, közben a tanulásra is nagy hangsúlyt fektet: februárban végzett a Pécsi Tudományegyetemen szociális munkásként. Azóta pedig belevágott egy újabb egyetemi „kalandba”…

– Nagyon fontos számomra a tanulás. Azóta elkezdtem az ELTE-n a gyógypedagógia szakot levelezőn, mert ezt is rendkívül érdekesnek találom – árulta el Zsófi.

A díjhoz gratulálunk, a 2026-ban rád váró kihívásokhoz pedig sok sikert kívánunk!