Nagyot küzdöttek a pécsi lányok, jól is játszottak, de így sem tudtak győzni Győrben (Fotó: PMFC
Címlap Sport Közel voltak ...

Az első idei tétmeccsén majdnem megviccelte a címvédőt a PMFC női labdarúgócsapata, amely a félidőben még vezetett a Magyar Kupa címvédője, a győri ETO FC otthonában, a végén azonban 3-2-re kikapott, és ezzel búcsúzott a sorozattól.

A pécsi lányok idén az első tétmeccsüket játszották le, a Magyar Kupa ötödik fordulójában az ETO FC vendégei voltak. Az nyilvánvaló volt, hogy nagyon kemény mérkőzés vár rájuk, hiszen a győriek a címvédők, kiváló játékosokkal rendelkeznek, nem mellesleg a bajnokságban harcban vannak a dobogós helyekért.

A hazaiak ugyan hamar vezetést szereztek, ám a PMFC részéről Tristan gyorsan válaszolt, sőt, Farkas góljával már előnybe is kerültek a piros-feketék. Nem sokkal később kiállították az egyik győri játékost, Abambilát, ami azt jelentette, hogy több mint egy félidőt emberelőnyben játszhatott le Bolboaca Augustin együttese. A második játékrész azonban nem úgy sikerült, ahogy ilyen helyzetben kellene. Az ETO ugyanis bő húsz perc alatt fordított, és miután erre már nem volt válaszuk a pécsi lányoknak, 3-2-re meg is nyerte a meccset.
Kár érte, nagy bravúrt ért volna el a PMFC azzal, ha bejut a legjobb négy közé!

Bolboaca Augustin: – Sajnos egy olyan kupamérkőzést veszítettünk el, amelyen hatvan percen keresztül nemcsak domináltunk, hanem átvettük a vezetést, és még emberelőnyben is játszhattunk a Győr ellen. Hogy utána pontosan mi is történt, még meg kell néznem, de összességében úgy érzem, ma megérdemeltük volna a továbbjutást.

ETO FC–PMFC 3-2 (1-2)

Labdarúgó női Magyar Kupa, negyeddöntő, Győr. Vezette: Bognár Réka (Trapp Enikő, Tóth Csenge). ETO FC: Bíró – Cromack, Savanya, Süle, Vida (Mesterházy, 71.) – Kocsán (Hajabács, 91.), Achiaa (Oroszi, 51.), Abambila, Öreg – Sali, Kovács L. Vezetőedző: Presszler Tamás. PMFC: Ronta – Gyánó (Bódis, 56.), Acsádi, Bolboaca, Máté N. – Farkas, Bocz, Kiss G., Tóth Z. (Égi, 61.) – Kardos (Balogh R., 75.), Tristan. Vezetőedző: Bolboaca Augustin.

Gólszerzők: Kocsán (5.), Savanya (51.), Oroszi (66.), ill. Tristan (11.), Farkas (34.).

Kiállítva: Abambila (44.).