Címlap Sport Magyar sikerr...

A sportág első utánpótlás kontinensbajnokságát rendezték augusztus 18-án és 19-én Pécsen, a Lauber Dezső Sportcsarnokban. Az eseményre 15 nemzet 49 játékosa érkezett, és a mieink két arannyal, egy ezüsttel és egy bronzzal az éremtáblázat tetején végeztek.

 

A fiú egyesben, párosban, lány egyesben és vegyes párosban már az első napon kialakultak az elődöntők párosításai, míg kedden reggel lány párosban is lejátszották a csoportmérkőzéseket. A délelőtt az elődöntőkkel folytatódott. A lány egyéni következett, ahol magyar játékos nem jutott be a legjobb négy közé. 

A fiúknál az egyik legnagyobb favoritként számon tarott Csábi Milán ellentmondást nem tűrően jutott az elődöntőbe az osztrák Alexander Hamm ellen, míg a másik ágon a jó barátja, Stefan Orlowski nyerte az elődöntőt. A lengyel a dán Saxe Paarup-Clausent búcsúztatta a döntőbe jutásért. Az aranyéremért nagyon látványos meccsen Csábi három szettben nyert.

Lány párosban Spéth Veronika/Barna Gabriella bronzérmes lett.

A fiúk párosánál a mieink, Varga Dániel Botond és Hercegfi Máté búcsúztatta a magasabban rangsorolt portugál kettőst, de végül három szettben alulmaradtak a dán fiatalok, Paarup-Clausen és Guldborg-Mondrup ellen az aranymeccsen.

Közel félezer néző előtt az első ifjúsági teqball Európa-bajnokság a vegyes páros kategóriával fejeződött be. Varga, Kovács Larával indult és a bolgárokat az elődöntőben kiütve jutottak a döntőbe, ahol a romániai testvérpár Simó Bence és Simon Boglárka várta őket. A székely testvérpár nem tudta megállítani a hazai publikum által tüzelt játékosokat, így Magyarországnak megszerezték a második aranyérmet.

Az éremtáblázat élén Magyarország zárt, a második Bulgária lett, míg a dán csapat harmadikként végzett a 15 országból.