Címlap Sport Nagyon rossz ...
Cikkünk frissítése óta eltelt 3 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Győzni szeretett volna az NKA Universitas Pécs férfi-kosárlabdacsapata a Budapesti Honvéd otthonában, de ezen a meccsen semmi sem sikerült Csirke Ferenc együttesének, amely nagy különbségű vereségbe futott bele.

Az őszi egymás elleni bajnokin a pécsi fiúk győztek az NKA Arénában 91-79-re, s miután a tabellán most is előrébb álltak, úgy tűnt, reális esély van arra, hogy idegenben is nyerjenek. Ehhez persze a legjobb teljesítményt kellett volna nyújtaniuk, ám ettől messze elmaradtak. A Honvéd sokkal jobban kezdett, az első negyedben jelentős előnyre tett szert (31-19), a nagyszünetben azonban csak tíz pont volt a két csapat között – ebből még bármi lehetett volna.

A harmadik negyedben azonban a pécsiek nem tudtak „robbantani”, nem volt túl acélos a védekezésük, ráadásul a dobásaik sem ültek, ennek pedig az lett az eredménye, hogy tovább nőtt a különbség a két csapat között. A 34. percben aztán a fegyelmezetlen Manjgaficot és Nikolicot is elveszítették, ezzel pedig eldőlt minden, még a szoros vereségre sem volt sansz.

Csirke Ferenc: – Lehetünk fáradtak, de az nem fordulhat elő, hogy 10-12 pontos különbségnél, amikor még nagyon sok van hátra, egy-két játékos így elveszítse a fejét. Ez megengedhetetlen! A Honvéd bedarált minket, nagyon okosan sokat játszott három magas emberrel, míg nekünk Meleg Gergő egyre jobban hiányzik. Igaz, ez a vereség nem ezen múlt. Jól jön a szünet, elég sok mindenen kell változtatnunk.

Budapesti Honvéd SE–NKA Universitas Pécs 95-63 (31-19, 15-17, 26-17, 23-10)

Férfikosárlabda-NB I., 21. forduló. Ludovika Aréna, 600 néző. Vezette: Földházi, Söjtöry, Lengyel. Budapesti Honvéd SE: I. Brown 25/6, Simon K. 6/3, Hajdu P., Henry 19/3, Filipovics 4. Csere: Djokovics 19/9, Kopácsi, Wesson 15/3, Bazsó 5/3, Peringer 2, Reizinger. Vezetőedző: Zlatko Jovanovics. NKA Universitas Pécs: Nikolic 8/3, Kovács P. 4, Scherer 3, Durmo 16/3, Manjgafic 12/6. Csere: Kerpel-Fronius G. 2, Walker 14/9, Herger 4, Lados. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 11-4, 7. p.: 21-13, 9. p.: 25-19, 13. p.: 36-22, 17. p.: 42-32, 22. p.: 53-40, 25. p.: 63-49, 28. p.: 70-51, 33. p.: 72-59, 37. p.: 84-63.

Kipontozódott: Manjgafic (34. p.), Kovács P. (34. p.).

Kiállítva: Nikolics (34. p.) – egy sportszerűtlen és egy technikai hiba után.