A Gerencsér Boton, Pintér Csaba és Lipcsik Zalán Soma alkotta kölyök váltó nagyon jól ment, a második helyen ért célba
Címlap Sport Nagyot mentek...
Cikkünk frissítése óta eltelt 10 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Hét éremmel, és további értékes helyezésekkel térhettek haza a Pécsi Kajak-Kenu Club versenyzői a közelmúltban Fadd-Domboriban megrendezett vidékbajnokságról.

Az országos bajnokságra való kvalifikáció jegyében rendezte meg a Magyar Kajak-Kenu Szövetség a vidékbajnokságot Fadd-Domborin, valamint ezzel egyidőben Budapest és Pest megye bajnokságát. A különböző korosztályok ob-ja Szegeden lesz, először a felnőttekkel közös szervezésben zajló gyermek-kölyök, majd a serdülő, az ifi és az U23-as verseny kerül sorra.

Ahogy azt megszokhattuk, a Pécsi Kajak-Kenu Club sportolói szép eredményeket értek el a vidékbajnokságon. Két egység lett aranyérmes, valamint további öt alkalommal állhattak még dobogóra a pécsi-orfűi versenyzők.

– Jól teljesítettünk ezen a versenyen, még ha nem is ez volt a legeredményesebb vidékbajnokságunk – fogalmazott ifjabb Csaba András, a PKKC vezetőedzője. – Több sportolónk is országos bajnokságot érő szintet hozott. Kiemelkedő volt a Pintér Csaba és Gerencsér Botond alkotta páros, amely két számban is indult, és mindkettőben éremmel zárt: 2000 méteren győzött, váltóban pedig Lipcsik Zalánnal kiegészülve második lett. Nagyon odatette magát Szmrtyka Hannah is, aki két bronzéremmel zárt, és jó eredményeket hoztak felnőtt sportolóink is.

További érdekesség a PKKC versenyzőivel kapcsolatban, hogy a Horvátországban, Slavonski Brodban zajló maratoni Európa-bajnokságon is érdekelt a klub, a mai napon ugyanis Szmrtyka Hannah párosban vízre száll a tiszafüredi Dékány Lilivel.

A PKKC eredményei a vidékbajnokságon

MK2 férfi kölyök U13 2000 m: 1. Pintér Csaba–Gerencsér Botond

K2 férfi felnőtt 500 m: 1. Krikler Zsombor–Fodróczi Vilmos

MK1 férfi kölyök U13 3×200 m váltó: 2. Gerencsér Botond–Pintér Csaba–Lipcsik Zalán Soma

K1 férfi felnőtt 500 m: 3. Fodróczi Vilmos

K2 női ifjúsági U17-U18 500 m: 3. Vadászi Hanka–Szmrtyka Hannah

K1 női ifjúsági U17-U18 1000 m: 3. Szmrtyka Hannah

K1 férfi felnőtt 1000 m: 3. Fodróczi Vilmos

K1 férfi U23 1000 m: 4. Krikler Zsombor

MK1 férfi gyermek U12 4×200 m váltó: 4. Kalauz Balázs János–Bauer Máté Barnabás–Mislyenácz Milán–Kiss-Szabó Ádám

MK4 férfi gyermek U12 2000 m: 5. Mislyenácz Milán–Gergely Ábris–Bauer Máté Barnabás–Kalauz Balázs János

K1 férfi felnőtt 1000 m: 7. Fekete László

MK2 férfi kölyök U13 2000 m: 8. Lipcsik Zalán Soma–Szalai Dávid

MK2 férfi gyermek U12 2000 m: 8. Csizmár Krisztián Nátán–Sallai Bálint Márk

K2 férfi serdülő U15 500 m: 8. Vásárhelyi Gergő–Takács András

K1 férfi felnőtt 500 m: 9. Fekete László

MK2 férfi gyermek U12 2000 m: 12. Kiss-Szabó Ádám–Molnár Ákos

K1 női serdülő U16 2000 m: 12. Vadászi Hanka