Címlap Sport Sokáig állta ...

Sokáig állta a sarat a PEAC-Pécs, de végül kikapott

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A PEAC-Pécs és a PINKK-Pécsi 424 NB I-es női kosárlabdacsapata is vereséggel kezdte a szezont: előbbi a bivalyerős Szekszárd otthonában remekül helytállt, utóbbi hazai pályán maradt alul a Vasas Akadémiával szemben.

Az alaposan átalakult PEAC-Pécs kifejezetten jól mutatkozott be Csirke Ferenc vezetésével, hiszen jó ideig vezetett Szekszárdon, sokáig remekül tartotta magát. A nagyszünetben egálra állt a meccs, hogy aztán a folytatás már az erősebb, nem mellesleg szélesebb rotációval rendelkező házigazdák szájíze szerint alakuljon.

A PINKK-Pécsi 424 ugyan hazai pályán játszott, de elég simán kikapott a Vasas Akadémiától. A házigazdák csak egyetlen negyedet tudtak megnyerni, a harmadikat, ez pedig kevés volt az üdvösséghez.

Atomerőmű KSC Szekszárd–PEAC-Pécs 87-76 (23-23, 23-23, 26-19, 15-11)

Női kosárlabda NB I. Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer 8/6, Miklós M. 3, Skorics 12/3, Zele 2, Goree 16. Csere: Friskovec 14/6, Krnjics 15, Bálint R. 10, Theodoreán 7/6, Vincze, Szabó F. Vezetőedző: Djokics Zseljko. PEAC-Pécs: Sánta 5, Wentzel 17/3, Strautmane 10/6, Kiss V. 10/6, Andusics 15. Csere: Selcova 13/9, Sarok 6, Kaposi. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

PINKK-Pécsi 424–Vasas Akadémia 61-76 (16-19, 14-26, 18-11, 13-20)

Női kosárlabda NB I. Vezette: Farkas, Kovács N., Nyilas. PINKK-Pécsi 424: Vorpahl 16, Vári 2, Szücs 9/3, Zubac 2, Demeter 14. Csere: Zsilinszki, Horváth, Jáhni 4, Tenyér 2, Pucz 2, Kovács K. 10. Vezetőedző: Vanja Miljkovic.

További eredmények: ELTE BEAC Újbuda–Aluinvent DVTK 68-73, FCSM Csata–Sopron Basket 62-82, Cegléd–ZTE 102-70.