Egységesek, jókedvűek, nem mellesleg szeretnek edzeni a lányok – skora hivatott ez a pécsi csapat! (Fotó: NKA Universitas Pécs)
Címlap Sport Zseljko Djoki...

A pécsi női kosárlabdacsapat, az NKA Universitas Pécs hétfőn kezdte meg a felkészülést, ma pedig sajtótájékoztatót tartott, amelyen természetesen a lányok előtt álló szezon volt fókuszban. Nagyon sok pozitívum hangzott el: bizakodásra ad okot, hogy szinte teljesen együtt maradt a keret, az is, hogy a hangulat, a csapategység kiváló, nem mellesleg jó játékosok állnak Zseljko Djokics vezetőedző rendelkezésére. Az is kiderült, hogy Studer Ágiék most már fényesebb érmekre vágynak a bronzoknál…

A sajtótájékoztatónak a Nemzeti Kosárlabda Akadémia adott otthont, ezzel kapcsolatban Éles Péter, az NKA Universitas Pécs női csapatának sportszakmai igazgatója kiemelte, az akadémia nagyon fontos pillére a csapatnak. A nyári szünet sokak számára nem is a pihenésről szólt, hiszen az együttes tele van fiatal, válogatott tehetségekkel: az U18-as Európa-bajnokságon hárman (Gréts Dalma, Halmágyi Kitti és Hőgye Petra), az U19-es világbajnokságon ketten (Josepovits Kinga és Rátkai Eszter) képviselték a csapatot, az U20-as Eb-n Rátkai brillírozott. Emellett az új csapattag, Dúl Panka az Universiadén csapatkapitányként ünnepelhetett bronzérmet, Alexa Held pedig a WNBA-ben nyújt csodálatos teljesítményt.

– Nagy örömünkre a keretünkben nem volt túl nagy mozgás a nyáron, mindössze két játékostól, Zsebe-Weninger Virágtól és Kiss Angelikától búcsúztunk el, a helyükre pedig érkezett két válogatott kosaras, Dúl Panka és Varga Alíz – mondta Éles Péter.

A sportvezető hozzátette, a csapat felkészülési programja nehezen állt össze, de már kész van. Az első mérkőzésre augusztus 29-én, pénteken 16.45-től kerül sor a Lauberben a Csata ellen – nagy szeretettel várják a szurkolóikat erre a meccsre. Érdekesség, hogy a kiváló olasz csapat, a Reyer Venezia meghívta Djokicsékat, két felkészülési mérkőzést fognak majd játszani egymással a csapatok.

– Szépen kiegészítettük a csapatot Dúl Pankával és Varga Alízzal – vette át a szót Zseljko Djokics. – Fura, bár az idő megy, mégis fiatalabb lett a csapatunk, mint az előző szezonban. Nyugodtan mondhatom, tehetséges csapatunk van, jó a keretünk! Tavaly két harmadik helyet szereztünk, bronzérmesek lettünk a bajnokságban és a Magyar Kupában is, most viszont előrébb szeretnénk lépni, mindkét sorozatban döntőt akarunk játszani. Azt hiszem, mi vagyunk a legjobbak Magyarországon, de ezt bizonyítani is kell a pályán! Kilenc hónap van előttünk, hosszú út vár ránk.

A sajtótájékoztatón két játékos ült a két szakember között: Studer Ágnes és Josepovits Kinga. Előbbi immár csapatkapitányként képviselte társait, mosolyogva oda is szúrt egyet Djokicsnak, akivel korábban Szekszárdon is együtt dolgozott.

– Kellett közel tíz év, hogy cséká legyek! – mondta, majd így folytatta: – Egész nyáron nagyon vártam, hogy elkezdjük a felkészülést. A vállműtétem miatt a nyáron végi egyedül dolgoztam. Az előző szezonban nagyon jól összeállt a csapatunk, örülök, hogy így együtt tudtunk maradni. Beszéltük a lányokkal, hogy a hazai pályánk erős, idegenben kell többet kihoznunk magunkból, ebben kell fejlődnünk.

A csapatnak tényleg egészen alacsony az átlagéletkora, mindössze 22,06 év, árulta el Éles Péter. Az egyik játékos, aki ebben sokat számít, a mindössze 17 éves Josepovits Kinga…

– Tényleg nagyon jó hangulatban telnek az edzések, annak ellenére, hogy keményen dolgozunk. Van is némi izomlázunk, mégis várjuk a következő tréninget, és persze a következő szezont is – mondta Josepovits.

A pécsi lányoknak ebben az idényben sem csak a magyar bajnokságban és kupában szoríthatnak a szurkolók, Zseljko Djokics együttese ismét ott lesz az Európa Kupában. Az előző három évben mindig eljutottak a legjobb tizenhat közé – most itt is előrébb akadnak lépni.

Kíváncsian várjuk a szezont, lányok!