Együttműködési megállapodást kötött a világ egyik legnagyobb biotechnológiai vállalata és Magyarország első egyeteme szerdán Pécsett – írja az egyetemi lap.
A kontraktust Raffaella Claudia Bondi, a Roche Magyarország Kft. vezérigazgatója és Kiss Adrienn, a Roche diagnosztikai divízió kereskedelmi vezetője, míg a Pécsi Tudományegyetem részéről Miseta Attila professzor, az egyetem rektora látta el kézjegyével.
A Roche Magyarország Kft. a svájci, családi tulajdonban lévő Roche-csoport tagja, amelynek kutatásait immár több mint 100 éve az egészség javításának célja vezérli, míg a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja a dél-dunántúli régió egészségügyi központja, ahol éves szinten több mint másfél millió embert vizsgálnak, illetve gyógyítanak. Ebből következően a két intézmény korábban is számos területen működött már együtt, de ez a szerződés immár hivatalossá teszi, és még magasabb szintre emeli a partnerségüket.
Az együttműködést Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter is üdvözölte köszöntőjében, és elmondta: „Ez a partnerség egy kiváló példa arra, hogy milyen magas szintű tudományos és ipari együttműködésre vagyunk képesek. Egy olyan együttműködésre, amely
nemcsak az érintett intézményeknek és vállalatoknak hoz hasznot, hanem a társadalomnak és a gazdaságnak is”
– hangsúlyozta a miniszter.
Jean-François Paroz svájci nagykövet az együttműködés kapcsán kiemelte: „Gyógyszeripari cégeink számítanak a magyar egészségügy magas szintű szaktudására. Klinikai kutatásaik révén nemcsak azt biztosítják, hogy a magyar betegek a leginnovatívabb kezelésekhez jussanak, hanem évente több milliárd forintos kiadástól is óvják a magyar egészségügyi rendszert. A mai este fénypontjaként tanúi lehetünk a Roche és a Pécsi Tudományegyetem közötti együttműködési megállapodás ünnepélyes aláírásának” – adott hangot örömének a nagykövet.
Az ünnepélyes aláírás kapcsán Raffaella Claudia Bondi, a Roche vezérigazgatója elmondta: „Innovatív egészégügyi vállalatként célunk, hogy az ehhez hasonló együttműködéseken keresztül fejlesszük a hazai egészségügyet, hogy a magyar emberek a legjobb ellátáshoz juthassanak hozzá, a leghatékonyabb és leggyorsabb módon.”
Miseta Attila professzor, a PTE rektora hozzáfűzte: „Büszkeséggel tölt el bennünket, hogy a világ egyik legnagyobb biotechnológiai vállalata érdemesnek találja egyetemünket a partnerségre, együttműködésre. Ez azt igazolja, hogy
kutatóink, oktatóink olyan szakmai kvalitásokkal rendelkeznek, amelyekkel felveszik a versenyt a világ élvonalával”
– mondta köszöntőjében a rektor.
(via UnivPécs)