Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Meghirdette 2022-es egészségügyi fejlesztési pályázatait az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) egészségügyi innovációt népszerűsítő közössége (EIT Health), melyekre kis- és középvállalkozások, egyéni vállalkozók, valamint startup cégek jelentkezhetnek.

A pályázatok sikeréért február 25-re online tájékoztatást szervezett a PTE ÁOK Transzdiszciplináris Kutatások Intézete, mely során Békási Tamás (EIT Health RIS) és Kelemen Kálmán (Spice Consulting Ltd.) előadás keretében látja el jó tanácsokkal az érdeklődőket.

Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) egészségügyi innovációt népszerűsítő közössége (EIT Health) 2022-ben is számos pályázati lehetőséget hirdet meg medtech, biotech és digital health vonatkozású egészségügyi fejlesztések támogatására kis és középvállalkozások, startupok és egyéni vállalkozók részére.

A pályázatok célja, hogy segítségével olyan új, innovatív és korszakalkotó egészségügyi szolgáltatások és termékek szülessenek, amelyek nem csupán az egészségügyi ellátás színvonalát fejlesztik, de egyben akár új munkalehetőségeket is teremtenek – tájékoztatott a PTE Általános Orvostudományi Kar Transzdiszciplináris Kutatások Intézete (ITD). Mint fogalmaztak, a program 2016-os indulása óta több mint 740 startupnak nyújtott támogatást Európa szerte, melynek eredményeképpen 22 új termék és szolgáltatás látott napvilágot, összesen 205 millió eurónyi befektetési értékben.

A pályázati lehetőségek sokszínűségéből adódóan a PTE ÁOK Transzdiszciplináris Kutatások Intézete weboldalán egy helyre gyűjtve elérhető a jelenleg nyitott pályázatok összessége a szükséges információkkal (jelentkezési határidő, pályázók köre, pályázható összeg) együtt. A pályázati kiírások angol nyelven a https://innostarter.eithealth.eu linken érhetők el. A pályázatokkal kapcsolatos jelentkezési feltételek folyamatosan frissülnek.

Tudjuk azonban, hogy nem mindenki rendelkezik kellő tapasztalattal annak kapcsán, hogy egy innovatív ötlet vagy projekt megvalósítása érdekében, vagy épp egy már sikeres cég következő szintre vagy nemzetközi piacra lépéshez hogyan is kell gondolkodni, működni pénzügyi szempontból. Milyen stratégiára, gondolkodásmódra és esetleg milyen szakértelemre van szükség a siker érdekében – fogalmazott az intézet.

Azért, hogy az érdeklődők mélyíthessék ismereteiket a területen, valamint jobban eligazodjanak a pályázati lehetőségek között, a PTE ÁOK ITD 2022. február 25-én, pénteken 10-11 óra között angol nyelvű online tájékoztatót tart. A tájékoztató keretében a pályázati anyagok ismertetése mellett hasznos és praktikus gyakorlati tippeket is megosztanak az érdeklődőkkel az eredményes pályázatbenyújtás, projektfejlesztés érdekében.

Előadók:

Békási Tamás – EIT Health RIS Business Creation Manager

Békási Tamás az elmúlt tizenöt év során széleskörű tapasztalatra tett szert a folyamat- és üzletfejlesztés, a marketing-kommunikáció, illetve a nemzetközi szolgáltatás transzfer területén, az ügynökségi, a nagyvállalati, illetve az SSC szektorban. Az EIT Health (European Institute of Innovation and Technology) RIS régiójának Business Creation Project Managereként kiemelt missziójának tekinti a hazai és európai egészségügyi szakemberek és start-upok támogatását és mentorálását.
Előadásának témája: RIS Business Creation Programmes 2022

Kelemen Kálmán – Finance Executive I Business Consultant Spice Consulting Ltd.

Több mint 25 éves nagyvállalati felsővezetői tapasztalattal és 10 éves felsőoktatási háttérrel rendelkező pénzügyi szakember, vállalatvezető. Multinacionális nagyvállalatok pénzügyi igazgatójaként részt vett akvizíciók előkészítésében, vállalategyesítési projektekben, nagy volumenű IT (SAP), kontrolling, infrastruktúra és gyártó beruházások projekt előkészítésében és menedzselésében. A pénzügyi szakmai feladatok mellett első számú vállalatvezetőként volt felelős termelő és szolgáltató vállalatok stratégiaalkotásáért, megvalósításáért, termékbevezetésekért, a cégek hatékony és eredményes működtetésért. Gyakorlatot szerzett változás- és krízismenedzsment, szervezetfejlesztés területein is. Szakterületei: stratégia menedzsment, változásmenedzsment, nagyértékű beruházások előkészítése, pénzügyi folyamatok optimalizálása, kontrolling, BSC és üzleti tervezési rendszerek kialakítása.
Előadásának témája: Startup vállalkozások pénzügyi kihívásai

A PTE ÁOK Transzdiszciplináris Kutatások Intézete által szervezett online tájékoztatóján történő részvétel regisztrációhoz kötött, melyet a linken lehet megtenni. Az eseményhez való csatlakozáshoz szükséges linket a regisztrációt követően kapják meg az érdeklődők.

Az esemény Facebook-oldala ITT ÉRHETŐ EL!

Forrás: PTE ÁOK