Címlap Közélet Új medencét k...

Új medencét kapott a pécsi állatkert sztárpárja: Donka és Bonifác

Donka és Bonifác három éve élnek a pécsi állatkertben. A fókák természetes élőhelye a sós víz, amit eddig tabletták segítségével értek el. A most elkészült elkülönítő medencében viszont állandó sótartalmú a víz. A beruházás 15 millió forintos költségét az ország egyik legnagyobb építőipari alapanyagot előállító cége fizette.

A medence esetleges betegség idején az a fókapár elválasztására is alkalmas, illetve a várható szaporulatot is el lehet benne helyezni. A vadaspark a pandémia idején zárva volt, az állatok takarmányozását adományokból oldották meg.

A Pécsi Állatkert és Akvárium-Terrárium idén 60 éves, a város akkori lakói társadalmi munkában építették fel.