Címlap Baranya Hiányzik a ke...

Hiányzik a kereszt a pécsi székesegyház egyik tornyáról

Nem véletlen tűnt el a feszület néhány hete. A Pécsi Egyházmegye tájékoztatása szerint a torony tisztításán, impregnálásán dolgozó alpinisták jelezték, a kereszt aranyozásának egy része lejött és más is javításra szorul.

Ezért a dél-keleti torony keresztjén jelenleg helyreállítási munkálatok zajlanak. Várhatóan szeptember elején kerülhet vissza a megújult kereszt a helyére.