Címlap Baranya Koronavírus: ...

Koronavírus: 6278 új megbetegedés, 152 halott

Az aktív fertőzöttek száma 102 566 főre emelkedett.

Jelenleg 6 554 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 639-en vannak lélegeztetőgépen. Továbbra is érvényben vannak a védelmi intézkedések és szigorúbbak lettek az utazási szabályok. Ma délelőtt újabb – de a vártnál kevesebb – AstraZeneca-szálítmány érkezik: a várt 127.200 adag helyett csak 105.600 adag vakcina, és szintén ma megérkezik az újabb Szputnyik-szállítmány is.

A következő egy hét oltási terve: folytatódik a regisztrált idősek oltása háziorvosoknál (250 ezer kínai vakcinával és 31 ezer Moderna-vakcinával). 114 ezer Pfizer-vakcinát a kórházi oltópontokon adnak be az időseknek. Ezen felül 74 ezer 60 év alatti krónikus beteget kórházi oltópontokra hívnak be SMS-ben most hétvégére, ők AstraZenecát kapnak. A kormány ma reggel is ülésezik a járvány helyzet miatt, a döntésekről a 11 órakor kezdődő Kormányinfón adnak tájékoztatást. 

Az igazolt fertőzöttek megyei eloszlását mutató térképet informatikai okok miatt később frissíti a kormányzati oldal.