Kozarics Viktor mérnöknek tanult, de ért a logisztikához is. Húsz éve viszont egy olyan irányt választott, amivel szinte minden nőt boldoggá tud tenni. Vagy legalábbis nagyon igyekszik. Viktor esküvőiruha-tervezőként dolgozik Pécsett és ha éppen nem az arákkal foglalkozik, a legnagyobb boldogságban neveli három gyermekét a feleségével.
Viktor egyetemistaként hiába járt informatikára és tanult építészetet, valamint logisztikát, szíve mindig is a KREATIVITÁSÉRT dobogott. A pécsi férfi nagymamájától tanult meg géppel és kézzel varrni, kötni, hímezni és horgolni.
„az öt unoka közül, négy lány mellett egyedüli fiúként csak engem érdekelt a varrás művészete, de nem hiába!”
– MESÉLTE VIKTOR.
Viktor a diploma megszerzése után nem nagyon tudott elhelyezkedni szakmájában, ezért logisztikai vonalon haladva jelentkezett egy nemzetközi szállítmányozási céghez, ahol betöltötte az irodavezetői pozíciót Pécsett.
Mindeközben feleségével olyan piaci rést találtak a városban, hogy elindították közös vállalkozásukat, esküvőszervezéssel kezdtek foglalkozni.
Akkoriban még nem volt Magyarországon esküvőszervezői képzés
Így Kozaricsék külföldre, Londonba jártak esküvőiruha-kiállításokra. Itt sikerült elsajátítani a szakma rejtelmeit, megismerni az újdonságokat. Sokszor hoztak haza külföldi katalógusokat, amelyek inspirálták őket. Eközben Viktor cége – ahol dolgozott – megszűnt, így dönteni kellett:
felköltözik Budapestre, ahol tovább folytatja munkáját vagy tovább építi álmait?
Viktor természetesen az álmát választotta. Ezután feleségével még több időt töltöttek vállalkozásuk fejlesztésével. Dekorációt, meghívók tervezését is vállalták, de a virágkötés sem állt tőlük távol. Követték a nyugat modernizációját, új színek, trendi minták, vagy akár a csokiszökőkút beindítása is nagy ötletnek bizonyult.
„Sokan kerestek minket, akár a szervezés, akár a szolgáltatások miatt”
– MONDTA BÜSZKÉN VIKTOR!
– Az esküvői ruhákkal nagyon nagy szerencsénk volt. Egy budapesti ismerősön keresztül sikerült nagyon jó áron hozzájutnunk egyedi ruhákhoz, illetve angol márkavonalakhoz is – mondta a ruhatervező. Közel hat év alatt sikerült egy igazi pécsi esküvőszervezői vállalkozást létrehozni, ami nagyon szépen be is futott.
A sok siker közepette három gyerekkel is bővült a család. Ekkor váltott Viktor és kezdett ruhák tervezésével foglalkozni.
– Nem volt hozzá semmilyen végzettségem, papírom. Sokat tanultam a nagymamámtól és azoktól a varrónőktől, akikkel együtt dolgoztunk. Ezért sokkal többet kísérleteztem, próbálkoztam. Több időbe telt, de megérte, mert nagyon sok pozitív visszajelzést kaptam – vallotta Viktor.
Ez alatt az idő alatt saját ruhakollekciót is tervezett.
Viktornak a divattervezés lett a szenvedélye. Évente 60-80 ruha is kifutóra kerül, amit 2021-ben el is ismertek, első helyezést ért el egy esküvőiruha-pályázaton.
Több együttműködésre is felkérték:
a Pécsi Balett táncosainak is tervezett már jelmezeket, illetve a Pécsi Tudományegyetem Táncoló Egyetemének is besegített.