A magyarok többsége a horvát tengerparton nyaralt 2025-ben - derül ki a két ország statisztikájából. Amíg belföldön 604 ezer, Horvátországban 755 ezer magyar nyaralt, ezzel a hetedik helyen vagyunk a külföldiek rangsorában.
A Horvátországban nyaraló külföldiek száma 300 ezer fővel nőtt 2025-ben az előző évihez képest, ami 12 millió 260 ezer fő volt. Németország 2025-ben is megőrizte vezető pozícióját a külföldi turisták érkezése és a vendégéjszakák száma tekintetében. Őket követik a szlovén, az osztrák, a lengyel, a cseh, az angol, az olasz és a magyar turisták, ezzel a hetedik helyen vagyunk. A magyarok száma nem jelentősen, de csökkent, 3500 fővel kevesebben utaztak tavaly a Horvátországba. A legtöbb külföldi turista az Isztriára érkezik, a korábbi évekhez hasonlóan 2025-ben is nagyjából 5 millióan utaztak ide. Második helyen Dalmácia áll, ahova 3,9 millió külföldi érkezett. A legnépszerűbb városnak Rovinj és Dubrovnik számít. A dalmát partokon már beindult a strandszezon, sokan napoztak, sportoltak a parton, többen már a vízbe is bemerészkedtek.































