Címlap Baranya Katonák a Szé...

Katonák a Széchenyi téren: fertőtlenítenek egy gimnáziumot Pécsett

A Pécs Aktuálnak sikerült beszélni az intézmény vezetőjével, aki elmondta:

semmi rendkívüli nem történik az épületben, fertőtlenítik.

Az igazgatót az EMMI-től hívták fel két hete, hogy felajánlják az egész épületet érintő fertőtlenítést. A Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumának vezetése ezt örömmel el is fogadta.

Arról is tájékoztatták a Pécs Aktuált, hogy jelenleg egy koronavírusos beteg diák és tanár sincs az intézményben, ugyanakkor egy ilyen fertőtlenítés mindig hasznos – mondta Bodáné Gálosi Márta.

Az intézményben több mint 800 diák tanul és a tanári karban is több mint hetvenen vannak. Az elmúlt hetekben bevezetett szabályokat maradéktalanul betartották az intézményben, ennek pedig meg is lett az eredménye:

egyetlen beteg sincs az intézményben – mondta az igazgató.

A Nagy Lajosban egyébként kedden kezdődik a középszintű érettségi érettségi.

Úgy tudjuk, ezekben a napokban Siklóson is hasonló eljárással, egy másik intézményt is fertőtlenítenek.

A helyszínről ÉLŐBEN JELENTKEZTÜNK:

https://www.facebook.com/pecsaktual/videos/394880134852738