Címlap Egészség Szén-monoxid ...

Szén-monoxid – nyáron is jobb az óvatosság!

Közleményük szerint a kánikulában a kémény belső hőmérséklete alacsonyabb, mint a külső hőmérséklet, így a beszorult hűvösebb levegő nem engedi kiáramolni az égésterméket.

A légdugó miatt így az visszaáramlik a vízmelegítőbe és másodpercek alatt mérgező szén-monoxid képződhet.

Ezért fontos még nyáron is szén-monoxid-érzékelőt működtetni ott, ahol nyílt égésterű vízmelegítőt használnak.

Arról, hogy milyen szén-monoxid-érzékelőt szerezzünk be korábban a katasztrófavédelem ITT írt bővebben.

Kiemelt képünk forrása: katasztrofavedelem.hu.