Címlap Egyetem Fontos hír a ...

Fontos hír a Pécsett tanuló egyetemistáknak is!

A pandémia miatt bevezetett, az átmeneti pénzügyi nehézséggel szembesülő hallgatók megsegítését szolgáló Diákhitel Plusz nagyon népszerű. Hat hónap alatt több mint 30 ezren igényelték, jellemzően a maximális, félmillió forintos összeget. 

A kamatmentes és szabad felhasználású Diákhitel Pluszt minden olyan, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező magyar állampolgár igényelheti, maximum félmillió forint összegben, aki még nem töltötte be az 55. életévét.

Az igényelt összeget a Diákhitel Központ egy összegben folyósítja az igénylő bankszámlájára, és azt a diáknak egy év türelmi idő után legfeljebb 5 éven belül vissza kell fizetnie.