Címlap Egyetem Történelmi si...

Történelmi sikert arattak a Pécsi Tudományegyetem sportolói az idei Egyetemi Asztalitenisz Európa-bajnokságon: a férfi páros, Kovács Sebestyén és Molnár Dávid megszerezte a sportág első aranyérmét az Európai Egyetemek Bajnokságának történetében, míg a női párosu, Dari Helga és Fejős Anna fantasztikus bronzérmet nyert.

 

A férfi páros útja az aranyig emlékezetes csatákat hozott, majd a döntőben a többszörös bajnok lengyel duó ellen diadalmaskodtak egy drámai, döntő szettes mérkőzésen.

Úgy indultunk neki a versenynek, hogy legalább egy érmet szeretnénk nyerni. Az eddigi évek során többször voltunk már másodikak, harmadikak, már csak az arany hiányzott. A srácok magabiztosan játszottak, és a legélesebb pillanatokban mutatták meg az igazi erejüket. Büszkék vagyunk rájuk, nagyon megérdemelték ezt a sikert!

– értékelt Orosz Gábor vezetőedző.

A női páros is kiemelkedőt alkotott, hiszen Dari Helga és Fejős Anna az első kiemelt lengyel duót legyőzve jutott be a legjobb négy közé, és végül egy ragyogó bronzéremmel zárta a versenyt.