Címlap Hírek Felgyúlt az e...

Felgyúlt az első adventi gyertya

VideóPécs

A várakozás időszaka advent első vasárnapján, november 30-án kezdődik. A pécsi Széchenyi téren Zajácz Gábor görögkatolikus parókus gyújtotta meg az első gyertyát.

Ekkor kezdődik a várakozás időszaka kezdődik, ekkor gyújtjuk meg az első aldventi gyertyát is amelynek a színe a lila, ami a hitet jelképezi. Ez a gyertya az Ószövetség próféciáira és a megváltó eljövetelére való várakozást szimbolizálja, gyakran a próféták gyertyájának is nevezik. Pénteken megnyílt a XIV.