Tóth Bertalan, Mellár Tamás és Keresztes László Lóránt a kormányhoz fordult, ahogy azt Péterffy Attila kérte.
Közös munkára kértem Pécs parlamenti képviselőit. A tét nem kisebb, mint városunk komolyzenei nagykövetei, a Pannon Filharmonikusok jövő évi támogatása
– jelentette be Péterffy Attila, aki arra kérte Pécs bal- és jobboldali országgyűlési képviselőit, hogy „nyújtsanak be egy módosító javaslatot Magyarország 2026-os költségvetéséről szóló törvényjavaslathoz”.
„A módosítás lényege, hogy az állam jövőre 286 millió forinttal támogassa a Pannon Filharmonikusok zenekar működését. Pécs önkormányzata az idei évben 350 millió forinttal járul hozzá a zenekar fenntartásához” – állította első posztjában Péterffy Attila, de ezt ma délután javították. (Ez a javított verzió: A módosítás lényege, hogy az állam jövőre a nemzeti minősítésért járó 285 millió forint felett további 286 millió forinttal támogassa a Pannon Filharmonikusok zenekar működését. Pécs önkormányzata jövőre 350 millió forinttal járul hozzá a zenekar fenntartásához.
Hoppál Péter szerint azonban
„a valóságnak enyhén szólva nem sikerült kibontani minden részletét a posztban”.
Hoppál úgy folytatta posztját, hogy a Kormány idén ALAPTÁMOGATÁSKÉNT ad pontosan ennyi pénzt, 285 milliót a pécsi zenekarnak, amit jövőre is minimum megkap.
„Tegnap
a pécsi polgármester köszönetét fejezte ki nekem, hogy a kormánynál lobbizva a most lejáró 10 éves Zsolnay Negyed és Kodály Központ működési támogatás után 1 milliárd forint új támogatást intéztem Pécsnek.
„A Pannon Filharmonikusok a legmagasabb előadóművészeti kategóriában, nemzeti besorolásban a legnagyobb kormányzati támogatást kapta a vidéki szimfonikus zenekarok között eddig. Valójában a most megszűnő 10 éves extra kormányzati támogatásuk helyére januártól további 286 milliós kiegészítő pénzt szeretne a Város. Tárgyalok a kormánnyal a részletekről, ám ahogy eddig sem, úgy ezután sem gondolnám, hogy ellenzéki képviselőtársaim fogják a kiemelt kormánytámogatásokat kilobbizni Pécsnek” – közölte Hoppál.
A képviselő teljes posztja itt olvasható:
UPDATE: Benyújtotta a módosító javaslatát Tóth Bertalan, Mellár Tamás és Keresztes László Lóránt
A Pécs Aktuál felfedezte, hogy Péterffy Attila kérése szerint kedden délután benyújtotta a Pannon Filharmonikusok jövő évi támogatásával összefüggő módosító javaslatát Tóth Bertalan, Mellár Tamás és Keresztes László Lóránt, ami le is tölthető a Parlament oldaláról.
Az iratot itt lehet elolvasni: