Címlap Hírek „Vissza...

„Visszarepült” a pécsi székesegyház tornyára a kereszt

Még augusztusban szedték le a dél-keleti torony keresztjét.

Nem lehetett könnyű – Fotó: Ruprech Judit

A Pécsi Egyházmegye tájékoztatása szerint a torony tisztításán, impregnálásán dolgozó alpinisták jelezték, a kereszt aranyozásának egy része lejött és más is javításra szorul.

Fotó: Ruprech Judit

Ezért a dél-keleti torony keresztjén helyreállítási munkálatokat kellett végezni.

Fotó: Ruprech Judit

Képek forrása: Pécsi Egyházmegye facebook oldal Fotó: Ruprech Judit

Fotó: Ruprech Judit