Címlap Koronavírus Emelkedhet a ...

Emelkedhet a koronavírusosok száma Pécsett

Ám Pécsett emelkedés figyelhető meg

Ezen a héten a szennyvízmintákban mért átlagos SARS-CoV-2 koncentráció továbbra is stagnál.

Az új év második hetében emelkedő tendenciát Győrben, Pécsett és Szombathelyen mértek, míg csökkenő tendenciát állapítottak meg Szekszárdon, Szolnokon és Veszprémben.

Mint ismert a szennyvízben kimutatható koncentrációnövekedés 4–10 nappal előzi meg a tünetes megbetegedések számának növekedését.

Az új koronavírus koncentrációja Debrecenben, Győrben, Salgótarjánban, Szegeden, Veszprémben, Zalaegerszegen, valamint öt Budapest környéki településen (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta) már alacsony,

Pécsett azonban az átlagosnál magasabb.

Kiemelt képünk forrása: NNK facebook oldala.