Címlap Közélet Elnémítottak ...

Elnémítottak egy harangot, mert az nagyon hangos volt!

Minden reggel 5-kor szólt a harang Balatonberényben.

Idáig! Mert a nyaralókat annyira zavarta, hogy petíciójukkal fordultak a polgármesterhez. A terv bejött. Az egyház és az önkormányzat

beszüntette a reggeli harangszót.

A nyaralóknak ez nem volt elég, most a kakasszó miatt fordultak a település vezetőjéhez.

„Most is van egy olyan ügy, ami a kakaskukorékolással kapcsolatban van, de nem tudjuk megtiltani azt, hogy a kakasok kukorékoljanak” – hangsúlyozta Horváth László polgármester az ATV-nek.

A harang szeptemberig maradhat néma. A kakasokból pedig nem lesz pörkölt, ők továbbra is mondhatják a magukét.