A Tüskés dűlőben szeptember 19-én ünnepélyesen átadott és Felföldi László pécsi megyés püspök által megáldott karitatív szolgáltatóközpontban a Pécsen élő rászorulóknak nyújtanak személyes segítséget. A karitász intézmény és mozgalom, legfontosabb küldetése személyes kapcsolaton keresztül embertől emberig segíteni a rászorulóknak, hátrányos helyzetűeknek, családoknak, fogyatékkal élőknek.
Az ünnepi megnyitón Besenczi Zsolt pécsi karitászigazgató a katolikus szeretetszolgálat küldetését, egyházmegyei történetét mutatta be a jelenlevőknek.
Elmondta, hogy a Pécsi Egyházmegyében már az országos karitász 1991-es újbóli megalapítását megelőzően alakultak szegénygondozást végző csoportok Cserháti József pécsi püspök felkérésére. Az igazgató méltatta a Pécsen elsőként a Kertvárosi plébánián megalakult csoport napjainkban is intenzív szerepvállalását.
A Katolikus Karitász önkéntesek hálózatára épülő intézmény, egyben szolgálat. Hazánkban 700 településen működik csoportjuk, melyben mintegy 8000 önkéntes tevékenykedik. A Pécsi Egyházmegyében 40 önkéntes csoport munkáját koordinálja. 2025 januárja óta a hajléktalanellátásban szerepet vállaló Remény Háza működtetéséért is felelős.
A most átadott központban a krízishelyzetbe került rászorulók, hajléktalanok, szenvedélybetegek, hátrányos helyzetű kisebbségek elsősorban adományok által történő támogatását végzik személyes, emberközpontú kapcsolaton keresztül. Történik mindez olyan közösségi térben, ahova jó érzéssel térhet be a rászoruló, mert emberi voltához méltó módon fogadják és segítik a központ munkatársai. Hangsúlyozták, hogy a segítségnyújtás minden esetben a szociális intézményekkel történő szakmai együttműködés keretében történik.
(Forrás: Pécsi Egyházmegye)


















