Címlap Közlekedés Újraindult a ...

Újraindult a vonatközlekedés

Helyreállították a korábban megrongálódott vasúti pályát, így vasárnap 14 órától újraindult a vonatközlekedés a Budapest-Dombóvár-Pécs vonalon Szakály-Hőgyész és Kurd között – közölte a MÁV Zrt.  

A vonalon már nem kell pótlóbuszokkal utazni, visszaáll az alapmenetrend.

Dúzsnál augusztus 16-án siklott ki egy tehervonat három kocsija. A balesetben a vasúti pálya mintegy 300 méter hosszan megrongálódott.

A helyreállítás során először a vasúti pályatesten maradt kisiklott kocsiból fejtették át a cementrakományt egy másik járműbe. Ezután a kocsit vasúti daruval a sínekre emelték és bevontatták Szakály-Hőgyész állomásra. Utána kezdték el a sérült vasúti pályaelemek bontását, majd beépítették az új sínszálakat, valamint a zúzottkő-ágyazatot is kicserélték.