Címlap Közlekedés Végre birtokb...

Végre birtokba vehették a pécsiek a Budai vámi bicikliutat

Az előző városvezetés által, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretein belül sikeresen elnyert 215 millió forintos forrásból kezdték meg az új bicikli út beruházását, mindezt tavaly ősszel. A projekt fő célja az volt, hogy összekapcsolják a jelenlegi egyetemi városi kerékpárutat a Zsolnay Kulturális Negyeden keresztül a keleti városrésszel.

Ezidáig nem volt a város keleti lakosai számára olyan összefüggő bringa út, amelyen keresztül biztonságosan el tudtak volna jutni a városközpontig – derül ki a közleményből.

A munkálatok során egy patak felett hidat építettek, emellett valamennyi útcsatlakozás biztonságos kiépítése megtörtént.