„Egy helyi hírportál azzal vádolt meg, hogy a Mi Hazánk Mozgalom pécsi képviselőjeként a céges felügyelőbizottsági helyek elosztásában együttműködök a baloldallal. Nem tudom, hogy az újságíró honnan szerezte valótlan információjá, de mint eddigi szavazásaim is mutatják,
sem a Fidesszel, sem a baloldallal nem léptem szövetségre. Minden egyes ügyben a pécsiek érdekei alapján döntöttem
– kezdte közleményét Varga Tamás.
A képviselő azt írta, „a Mi Hazánk a bizottsági és a felügyelőbizottsági helyeket is a választói akarat alapján osztaná el, előbbi már megtörtént a legutóbbi közgyűlésen.
A cégek esetében fontos, hogy senki se lophasson a város pénzéből. Az átláthatóság pedig megköveteli, hogy ne csak az egyik politikai oldal lásson rá a cégek működésére.
Továbbra is ezen elvek mentén folytatom a közgyűlési munkát” – szögezet le.
Varga vélhetően a BAMA cikkére utalt, amely azt írta: „Civakodnak az önkormányzati koncon a baloldali pénzügyi körök, miközben Pécs egy helyben topog. A balos politikai káderek, több igazgató személyében történő változás akár meg sem történhet, miután furcsa pályát jár be a Mi Hazánk Pécsen.” A lap azzal folytatta, hogy „Varga Tamásról, a párt pécsi képviselőjéről többen azt feltételezik, hogy a Tisza Párthoz közeledő pécsi baloldalnak igyekszik udvarolni, ami meggátolhatja a baloldali holdudvar eltávolítását„.
A cikkben egyébként egyetlen megkérdezett, nyilatkozó: Csizmadia Péter, a Fidesz frakcióvezetője szerepel csak, és nem úgy néz ki, mintha a megvádolt Mi Hazánkos képviselő reakciójára is kíváncsi lett volna a lap, mert egy szó sincs arról, hogy megkeresték volna az ügyben, vagy választ várnának tőle.