Olyannyira törékeny a politikai helyzet Pécsen, hogy akár a város működése is megbénulhat. Ezúttal balról zavarhatnak be a képbe, és boríthatják fel a nagy nehezen kialakult stabilitást. Egyelőre azonban mindenki azt állítja: nincs ilyen céljuk. Cáfolják, hogy összeállnának a Péterffy árnyékából kilépő képviselők: nem alakítanak új frakciót sem.
Több hónapos csiki-csuki után végre képes volt valódi kompromisszumokat hozni a bal -és a jobboldal Pécsen, ezért a legutóbbi Közgyűlés már feltűnően olajozottan és bármiféle vitákat mellőzve ment le, illetve a szokásosnál jóval rövidebb idő alatt véget is ért. Ebbe az idillbe csapott bele a napokban a Kétfarkú Kutyapárt pécsi képviselője, aki
váratlanul közölte: kilép a pártból, de mandátumát nem adja vissza, hanem megtartja.
A rendkívül barátságtalan és szokatlan lépést nem is hagyta annyiban a párt, kemény üzenetben szólították fel Hankó Viktóriát, hogy mondjon le képviselői mandátumáról, hiszen azt nem ő szerezte meg (ő mindössze csak 225 darab szavazatot kapott), hanem a pécsiek voksait a kutyapárt kapta, és így juthatott be csak vigaszágon, listáról a testületbe.

Hankó Viktória egyelőre nem reagált a Magyar Kétfarkú Kutyapárttól érkezett kemény felszólításra.
Balról törnek rá Péterffyre?
Pécsett hetek óta beszélik a Városháza környékén, hogy egyre több baloldali képviselő elégedetlen és többen is arra készülnek, hogy kiugranak a polgármester csapatából. Hankó Viktória váratlan lépését is többen így azonosították, ugyanakkor lapunk kérdésére a képviselő cáfolta, hogy bármilyen új frakcióban gondolkodna, vagy akár abban, hogy betársul valamelyik politikai csoporthoz, például a Momentum két képviselője mellé. Hankó hangsúlyozta, marad független képviselő.
A Pécs Aktuál a napokban beszélt Talabér Ádámmal (Mindenki Pécsért), Sajgó Györggyel (Momentum) és Pokorádi Gáborral (Momentum) is, és mindannyian kijelentették: nem állnak össze, nem alakítanak új frakciót és elégedettek a mostani pozíciójukkal, Péterffyvel is együtt tudnak dolgozni. Azt mondták: nem terveznek kilépni sem a pártjukból, a Tiszával pedig nem tudnak azonosulni sem, így abban sem gondolkodnak, hogy „átálljanak” oda. Sőt: Hankó Viktória szó szerint azt mondta, előbb lépne be a Fideszbe, minthogy Magyar Péterhez csatlakozzon.
Forrásaink határozottan azt állítják: számos baloldali képviselő dolgozik azon, hogy megkerülhetetlen pozíciót vívjon ki magának, mert „elirigyelték” a Mi Hazánk képviselőjének, Varga Tamásnak és a Tiszta Kezek képviselőjének, Bognár Szilviának kivételes szerepét, akik
a mérleg nyelveként tudnak egyensúlyozni a bal- és a jobboldal között: ezzel pedig igen értékesekké váltak a politikai tömbök számára.
Varga például ennek a pozíciójának köszönhetően tudta elérni, hogy ingyenes lesz a sírhely a pécsieknek, és ingyen lehet majd parkolni az egészségügyi intézmények előtt.

Sok olyan – a baloldali patkóban ülő – képviselő van azonban forrásaink szerint, akikben maradt hiányérzet, és úgy vélik: nem kellően honorálja számukra a támogatói szavazatokat a polgármester. Az összes fontosabb pozícióba ugyanis vagy fideszes, vagy listás baloldali képviselők kerülhettek, míg a Péterffy Attila körüli „alapcsapat” tagjai többnyire csak mezei képviselők maradtak.
Forrásaink szerint nagyon törékeny politikai konstrukció jellemzi most a pécsi városvezetést, amelyik bármelyik pillanatban összeomolhat. Ehhez nem kell más, mint hogy egy-két képviselő befeszüljön és megzsarolja Péterffyéket jobb pozíciók (és több pénz) reményében.