Egyebek mellett a pécsi Zsolnay-negyed támogatásáról is szó volt tegnap az Országgyűlésben az interpellációk során.
Mellár Tamás (Párbeszéd) elmondta, a költségvetés szerint a pécsi Zsolnay Kulturális Negyed működésére egymilliárd forint állami támogatás jár, ami nem érkezett meg. A pécsi önkormányzat az elmúlt hónapokban mindent megtett, hogy a támogatáshoz szükséges intézkedést megtegye, egyeztetéseket kezdeményezett a minisztériummal – ismertette. Közölte, a késlekedés súlyos következményekkel jár, ugyanis a negyedhez tartozik egyebek mellett a Kodály Központ és a Pannon Filharmonikusok is. A finanszírozás hiánya veszélyezteti a 2026-os évad megvalósítását – mutatott rá.
Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára emlékeztetett arra, hogy a Pannon Filharmonikusokkal keretszerződést kötöttek, amely garantálja a hatékony működéshez szükséges kormányzati támogatást. A pécsi baloldal régóta tudta, 2025 végén lejár az a tízéves, a kormány és város közötti szerződés, amely átmenetileg kiemelt támogatást biztosított Pécs kulturális életének, hét év alatt mégsem tett semmit ennek a „kegyelmi időszaknak a bölcs felhasználására” – mondta.
Az ellenzéki képviselő a választ nem fogadta el.
(via MTI)

















