Címlap Sport A kosaraslány...
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Megnyerte a Vasas elleni párharcot az NKA Universitas PEAC női kosárlabdacsapata, miután hazai pályán nagy csatában hat ponttal győzött. A mérkőzést követően az NKA Pécs férfi gárdája lépett parkettre a Nemzeti Kosárlabda Akadémián, az alapszakaszgyőztes pécsi fiúk pedig nagyon magabiztosan verték a Ceglédet a negyeddöntő első meccsén.

Az NKA Universitas PEAC-nak muszáj volt győzni a Vasas ellen, hiszen ez a harmadik meccs döntött arról, hogy ki nyeri a párharcot. A pécsi lányok ennek megfelelően kezdtek, az első negyed abszolút az övék volt, s ez alapján úgy tűnt, sima, izgalommentes mérkőzésen aratnak sikert. Nem így történt! A folytatásban ugyanis feltámadtak a vendégek, akik még a harmadik negyed végén is három ponttal vezettek (56-59), az utolsó felvonásra azonban megrázták magukat Kiss Virágék, akik végül 79-73-as győzelmet arattak, és így az 5. helyért folytathatják.

Kiss Virág: – Igazi hullámvasút volt ez a mérkőzés, de magunknak tettük nehézzé. Jól kezdtünk, kialakítottunk egy viszonylag magabiztos különbséget, amit aztán hagytunk kicsúszni a kezünkből. Nagyon örülök, hogy nyerni tudtunk, Sierra Calhoun teljesítményének különösen, hiszen az ő extrája nagyon kellett, de mindenki hozzátette a magáét ehhez a sikerhez.

Amíg a lányok nehezen, úgy a fiúk könnyen vették az aktuális akadályt. Az NKA Pécs alapszakaszgyőztes férfi gárdája a negyeddöntős párharc első mérkőzésén fogadta a Ceglédet, és ezen az összecsapáson egyetlen percig sem volt kérdéses, hogy ki nyer. Óriási volt a különbség a két csapat között, a nagyszünetben már 24 ponttal (54-30) vezettek Kovács Péterék, akik végül 105-68-as győzelmet arattak.

Ivica Mavrenski: – Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez! A második és a harmadik negyedben elkaptuk a ritmust, ekkor úgy tűnt, hogy a Cegléd feladta. A végeredmény nem tükrözi a valós erőviszonyokat, az ellenfelünk egy jó csapat, úgyhogy ezt a meccset gyorsan el is kell felejtenünk, mert a Cegléd biztosan egyenlíteni akar szombaton.

NKA Universitas PEAC–Vasas Akadémia 79-73 (22-16, 13-24, 21-19, 22-14)
Nőikosárlabda-NB I. A csoport, 5–8. helyért, 3. mérkőzés. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia, 400 néző. V.: Farkas, Varga-Záray, Szilágyi. NKA Universitas PEAC: Katanic, Laczkó 3/3, Calhoun 31/15, Gwathmey 7, Kiss V. 15. Csere: Simon Zs. 7, Szücs R. 7/3, Wentzel 4, Sanchez 3, Olawuyi. Vezetőedző: Jovan Gorec. Vasas Akadémia: Smailbegovic 17/3, Pardee 13/6, Szerencsés 4, Madár E. 6, Nunn 17. Csere: Salamon 6, Budácsik 2, Tóth 8, Madár K., Láng-Miticzky. Vezetőedző: Milos Pavlovic.

NKA Pécs–Cegléd 105-68 (24-18, 30-12, 28-11, 23-27)
Férfikosárlabda-NB I. B Piros csoport, negyeddöntő, 1. mérkőzés. Vezette: Horváth Alajos, Szalai Zsolt, Benedek Zoltán. NKA Pécs: Kerpel-Fronius 6, Kovács P. 4, Kollár 13, Meleg G. 18, Djordjevics 16/9. Csere: Meszlényi 15/9, Lados 4, Rátvay 5, Scherer 16/12, Benke 3, Herger 2, Kazy 3/3. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. Cegléd: Velkey 21/12, Csaba Gy. 21/3, Tóth B. 9, Fodor 3/3, Karavdic 7/3. Csere: Tóth Z. 5/3, Berkics, Kalassai, Csákvári 2, Kozma. Vezetőedző: Siska János.