Címlap Sport A lányoknak é...
Cikkünk frissítése óta eltelt 3 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Fájó vereséget szenvedett mindkét pécsi élvonalbeli kosárlabdacsapat: a lányok hazai pályán a Szekszárdtól, a fiúk idegenben a DEAC-tól kaptak ki. Mindkét meccsen karnyújtásnyira volt a siker, de egyik esetben sem lehetett a végén örülni.

A női élvonalban nagyon fontos mérkőzés várt a pécsi csapatra, hiszen azt a Szekszárdot fogadták, amely ugyan mögöttük volt a tabellán, de az előnyt meg is kell tartani az alapszakasz végéig. Az első negyed alapján úgy tűnt, nem lesz itt semmi probléma, Mérészék ugyanis kilenc ponttal elhúztak (22-13), rendben volt minden. A folytatás azonban óriási fordulatot hozott, a nagyszünetben már csak kettővel vezettek a hazaiak, a harmadik negyed után pedig már a vendégeknek állt a zászló (53-54), akik végül az utolsó felvonást is megnyerték, és bravúros győzelmet arattak.

Jovan Gorec: – Gratulálok a Szekszárdnak, keményebben játszottak nálunk, és jobban akarták a győzelmet. Azt pedig ki kell elemeznünk, hogy miért nem tudunk így játszani.

Zseljko Djokics: – Az utóbbi időben nagyon sok problémával küzdünk, és ez nyomás alá helyezte a csapatot, ezért is nagyon fontos ez a győzelem. A mai meccs nem volt túlságosan szép vagy látványos, inkább brusztolós, mi nagyon jól dobtuk a hárompontosokat, és ez tartott minket életben. Sok dolgot sikerült megvalósítanunk abból, amire taktikailag készültünk. Remélem, ez a siker ad nekünk egy kis lökést.

NKA Universitas Pécs–TARR KSC Szekszárd 68-74 (22-13, 18-25, 13-16, 15-20)

Nőikosárlabda-NB I. A csoport, 12. forduló. Pécs, NKA Aréna, 900 néző. V.: Győrffy, Söjtöry, Jakab. NKA Universitas Pécs: Tadic 8/3, Laczkó, M. Williams 9, Mérész 18, P. Williams 6. Csere: Wallace 6, Rátkai 6/6, Weninger 4, Smailbegovic 7/6, Kiss A. 4. Vezetőedző: Jovan Gorec. TARR KSC Szekszárd: Horváth B. 14/12, Boros 8/3, Miklós M. 11/3, Westbeld 14/3, Krnjics 9. Csere: Monroe 12, Stanacev 6, Szücs G., Theodoreán. Vezetőedző: Zseljko Djokics.

A férfi első osztályban két egyetemi csapat találkozott egymással: a debreceni fogadta a pécsit. A hazaiak négy külföldit tettek a kezdőbe, míg a vendégek csak kettőt, ennek ellenére a nagyszünetben az NKA Universitas Pécs vezetett nyolc ponttal (34-42). Persze a DEAC nem adta fel, a harmadik negyedben faragott a hátrányából, ám a 38. percben még mindig Kovács Péteréknél volt az előny (74-75), vagyis nagyon közel voltak a győzelemhez. A hátralévő rövid időben azonban egyértelműen a házigazdák voltak a jobbak, akik végül 85-78-ra nyertek.

DEAC–NKA Universitas Pécs 85-78 (17-20, 17-22, 25-22, 26-14)

Férfikosárlabda-NB I. A csoport, 18. forduló. DEAC: EDWIN 17/6, Hőgye, DRENOVAC 19/3, WILLIAMSON 15/3, Buljevic 8. Csere: MÓCSÁN 19/9, Tadics 5, Czermann 2. Vezetőedző: Andjelko Mandics. NKA Universitas Pécs: Kerpel-Fronius, Kovács P. 11/3, Scherer, Manjgafic 14/9, Durmo 20/3. Csere: Walker 20/6, Nikolic 4, Benke K., Herger 4, Lados 5/3. Vezetőedző: Goran Tadic.