Ivica Mavrenski vezetésével az NKA Pécs másodszor is két vállra fektette a Vasast – már csak egy győzelem hiányzik a döntőhöz (Fotó: NKA Pécs)
Címlap Sport Ebből bizony ...
Cikkünk frissítése óta eltelt 12 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az NKA Pécs csapatának könnyebben, a PVSK-nak nehezebben sikerült behúznia a második győzelmet a férfi kosárlabda NB I. B Piros csoportjának elődöntőjében – már csak egy lépésre vagyunk a pécsi házidöntőtől.

A hazai győzelmek után ma mindkét pécsi férfi kosárlabdacsapat idegenben lépett pályára az elődöntőben. Az NKA Pécs szemernyi esélyt sem hagyott a Vasasnak: a nagyszünetben már 17 ponttal vezettek a vendégek (41-58), akik végül nagyon magabiztosan nyertek, s ezzel 2-0-ra alakították az állást. Ivica Mavrenski együttesében ezúttal Meleg Gergő bizonyult a legjobbnak, aki dupla-duplával zárt, 23 pontot dobott és 11 lepattanót szerzett.

A PVSK-nak sokkal nehezebb dolga volt a MAFC otthonában. Szrecsko Szekulovics csapata a harmadik negyedben jelentős hátrányba került (70-61), s még a 35. percben is hét ponttal vezettek a házigazdák (78-71). Itt azonban lehúzták a rolót: a folytatásban a vendégek négy triplát is bevágtak (Antóni Csanád egymaga hármat!), állva hagyták a teljesen leblokkolt fővárosiakat, akik mindössze egy pontig jutottak, és végül 86-79-re győztek.

A három győzelemig tartó párharcban az NKA Pécs és a PVSK-Veolia is 2-0-ra vezet, így a keddi, harmadik mérkőzéseken befejeződhetnek a csaták.

Vasas Akadémia–NKA Pécs 77-93 (18-24, 23-34, 15-21, 21-14)
Férfikosárlabda-NB I. B Piros csoport, elődöntő, 2. mérkőzés. Budapest, Sport 11 Sportcentrum. Vezette: Balog György, Németh Patrik, Jankovics Viktor. Vasas Akadémia: Moravcsik 2, Radics 4, Andrássy 11, Kelemen, Fekete 8/6. Csere: Cseh 14, Marcikic 2, Bagó 11, Dormán, Farkas 13/9, Medve 10/6, Pleesz 2. Vezetőedző: Stephen Arigbabu. NKA Pécs: Kerpel-Fronius 11/6, Benke 14/3, Kollár 9/3, Meleg G. 23/9, Djordjevics 13/3. Csere: Scherer 6, Lados 8/3, Meszlényi 3/3, Rátvay 6. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.

MAFC–PVSK-Veolia 79-86 (19-25, 25-20, 26-18, 9-23)
Férfikosárlabda-NB I. B Piros csoport, elődöntő, 2. mérkőzés. Budapest, Gabányi László Sportcsarnok. Vezette: Györfy Ruben, Jakab László, Nepp László. MAFC: Pintér 9/3, Tóth P. 20/3, Buzás 10/3, Komma 21, Bordács 2. Csere: Polgárdy 9/3, Biber, Misek 8. Vezetőedző: Lakits András. PVSK-Veolia: Halász 4, Harler 17/3, Molnár 9/6, Bíró O. 20/3, Horti 12. Csere: Antóni 15/15, Németh 1, Tóth N. 2, Takács, Bíró L. 6. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.