A felnőtt női válogatottban ott van Nagy Rebeka, Nagy Judit és Pétery Johanna is, a szövetségi kapitány pedig Varga László – szemből a kép jobb oldalán Ács Pongrác, a balon Orosz Gábor (Fotó: PTE)
Címlap Sport Ez tényleg sz...

Október 12–19. között Horvátországban rendezik meg a felnőtt asztalitenisz Európa-bajnokságot, amelyen a PEAC is képviseltetni fogja magát. Nem is akárhogyan: sporttörténeti pillanat, hogy Pécs, az egyetemi klub színeiben összesen hatan lesznek ott a kontinenstornán, öten versenyzőként, Varga László pedig a női válogatott szövetségi kapitánya. A mai sajtótájékoztatón Ács Pongrác, a PEAC elnöke, az asztalitenisz szakosztály vezetője elmondta, a régió legeredményesebb sportja most kétségtelenül a pingpong.

Hitetlenkedve nézegettem át az asztal túloldalára, hiszen a PEAC elnöke, Ács Pongrác, valamint Varga László edző mellett három tizenéves lány ült. Mindeközben nem egy közelgő utánpótlásverseny kapcsán tartottak sajtótájékoztatót az Egészségtudományi Karon, hanem azért, mert október 12–19. között Horvátországban rendezik meg a felnőtt asztalitenisz Európa-bajnokságot, amelyen összesen hatan képviselik majd Pécset, a PEAC-ot.

– Annak idején azt mondta nekem a legendás tolnai mester, Sáth Sándor, hogy két dologra van szükség a jó eredményekhez: kellenek tehetséges gyerekek egyazon korosztályból, akik húzzák egymást, és kell egy fanatikus edző. Nos, mi megtaláltuk őket – fogalmazott Ács Pongrác. – Ennek köszönhetően nem akármilyen pillanathoz érkeztünk el most, hiszen a felnőtt asztalitenisz Eb-n a női válogatott háromnegyedét a PEAC adja, ugyanis Póta Georgina mellett három versenyzőnk, Nagy Judit, Nagy Rebeka és Pétery Johanna állhatnak majd asztalhoz, a szövetségi kapitány pedig a mi edzőnk, Varga László. Emellett a férfi válogatottban ott lesz az ifjúsági Európa-bajnok sportolónk, Szántosi Dávid, a szerb válogatottban pedig Pető Zsolt képviseli klubunkat. Nagyon sokat köszönhetünk annak az edzői csapatnak, amelyet Varga László mellett Orosz Gábor és Szuhanyik József alkot. A PEAC-műhely szakmai nívóját jól jelzi, hogy jelenleg az asztalitenisz a régió legeredményesebb sportja, a felnőtt férfi csapatunk hatszoros magyar bajnok, nem mellesleg a Bajnokok Ligájában szerepelünk.

Az Európa-bajnokságon nem könnyű a lányok sorsolása – persze hogy is lehetne az, ha a négyfős válogatottban három tizenhat éves tehetség is helyet kap. Ugyanakkor ezek a pécsi fiatalok már megmutatták, hogy nem ijednek meg a saját árnyékuktól: bizony a sajtótájékoztató alatt sem szeppentek meg az újságírói kérdésektől. Kiderült, hogy a Nagy-ikrek és Pétery is (alias Jojó) édesapjuk révén kóstoltak bele először a pingpongba, aztán gyorsan kiderült, hogy bizony többre vihetik, mint a fater…

– Nyolcéves koruk körül kezdtek el pingpongozni, és viszonylag hamar kiderült, hogy tehetségesek és elhivatottak – mondta Varga László. – Mindhárman extra motivációval rendelkeznek, jó velük dolgozni. Az Európa-bajnokságon nehéz a sorsolásunk, a lengyelekkel és a bolgárokkal kerültünk egy csoportba: a lengyelek nagyon erősek, nekünk a bolgárok elleni meccs lesz a vízválasztó. Ha ott győzünk, bent leszünk az első kettőben, és ezzel továbbjutunk a legjobb tizenhat közé.

Szurkolunk, hogy ez sikerüljön! A sajtótájékoztató után egyébként egy nagyon érdekes bemutatóedzést is tartottak a lányoknak: bár előtte még szívesen ütöttem volna velük néhányat, az edzésen azért szembejött a valóság – nem lett volna értelme kipróbálni, tényleg fantasztikusan bánnak az ütővel, a labdával…