Nagyon jó kezekben van ez a csapat, ez nem kérdés: Zseljko Djokics munkáját Iványi Dalma is segíti (Fotó: NKA Universitas Pécs)
Címlap Sport Iványi Dalma:...

A pécsi lányok számára most jön a java: a következő napokban egymás után játssza a bajnoki rangadókat az NKA Universitas Pécs női kosárlabdacsapata. Iványi Dalma lapunknak elmondta, ezeken a meccseken is szeretnék megőrizni a veretlenségüket, az első lépést holnap, a DVTK elleni derbin tehetik meg a Lauberben (17.00). Nagy csata várható.

A szezon eddigi szakaszában senki sem tudta legyőzni a pécsi lányokat, akik az Európa Kupában hat meccset nyertek meg, a bajnokságban pedig nyolc győzelemnél tartanak. A hazai pontvadászatban nem csak ők hibátlanok, hanem a DVTK és a Sopron is – nos, a következő öt napban mindkettővel összecsapnak, holnap a diósgyőrieket látják vendégül, jövő szerdán pedig Sopronba látogatnak. Nem mellesleg: három nappal később Győrben kell pályára lépniük…

– A sorsolás folytán ebben a három fordulóban azzal a három csapattal találkozunk, amelyek velünk együtt az előző szezonban ott voltak a legjobb négy között – fogalmazott lapunknak Iványi Dalma, a csapat másodedzője. – Nem kérdés, ezeken a mérkőzéseken is szeretnénk megőrizni a veretlenségünket. Az biztos, hogy nagyon jó erőfelmérők várnak ránk, hiszen a hozzánk hasonlóan a magyar bajnokságban szintén veretlen DVTK és Sopron az Euroligában játszik, nagyon kemény mérkőzéseken, kiváló ellenfelekkel szemben edződik, nagy ritmushoz vannak szokva. A holnapi, Diósgyőr elleni meccsnek az lesz a kulcsa, hogy képesek legyünk olyan fizikális játékra, olyan koncentrációra negyven percen keresztül, amilyenre leendő vendégeink rá vannak kényszerítve a nemzetközi porondon. Reméljük, hogy sok szurkoló előtt győzni fogunk!

A pécsi lányok szerdán még nemzetközi meccset játszottak, az Európa Kupában a portugál Azoris együttesét győzték le. Sokat jelenthet, hogy Zseljko Djokics együttesének nem kellett széthajtania magát ezen a találkozón, miközben a leendő ellenfél, a DVTK az Euroligában a bivalyerős Pamesa Valencia otthonában lépett pályára, és kapott elég nagy pofont (81-58). Bízunk benne, hogy a pécsi szurkolók segítségével Török Ágiék is le tudják majd győzni az előző szezon ezüstérmesét.