
Az őszi szezon utolsó bajnokiján az Újpestet fogadta a PMFC NB I-es női labdarúgócsapata, és a pécsi lányok most sem maradtak pont nélkül, 1-1-es döntetlennel zárták az évet.
Két tizenötpontos csapat találkozott ma a pécsi stadionban, így kiegyenlített, nagy csatára volt kilátás. Az is kerekedett belőle! A vezetést ugyan a vendég újpestiek szerezték meg az első félidőben, ám a PMFC nem arról híres, hogy ilyen helyzetben feladná. A folytatásban mentek előre becsülettel Bolboaca Augustin tanítványai, akik aztán Turi révén egyenlítettek is, és végül az 1-1-es döntetlennel egy pontot megszereztek.
Mindez azt jelenti, hogy a PMFC továbbra is jó helyen áll, tizenhat pontjával a hatodik helyet foglalja el a tizenkettes mezőnyben. Folytatás tavasszal: a 13. fordulóban, február 21-én a Szekszárd vendégei lesznek a pécsi lányok.
Bolboaca Augustin: – Az első félidőben az Újpest rutinosabb játéka miatt alakult ki a 0-1, de a második félidőre sikerült alkalmazkodnunk. Kihasználtuk támadóink erejét, és Tóth Zolna személyében beállítottunk egy tizenöt éves tehetséget is, aki jól teljesített. Öröm volt látni, hogy Turi Bori ismét betalált, ezzel már a negyedik egymást követő bajnoki mérkőzésén tudott eredményes lenni. A csapat munkája és az utánpótlásban rejlő lehetőségek továbbra is biztatóak, a mai teljesítmény alapján reális, hogy a top hatban vonulunk téli szünetre.
PMFC–Újpest FC 1-1 (0-1)
Női labdarúgó NB I., 12. forduló. Pécs, PMFC Stadion, 100 néző. Vezette: Alafi (Tóth, Schenk). PMFC: Balogh – Bocz, Acsádi, Bolboaca – Gyánó (Máté, 59.), Kiss G., Kardos, Égi (Kőmíves, 69.) – Farkas (Tóth Z., a szünetben), Turi, Tristan. Edző: Bolboaca Augustin.
Gólszerzők: Turi (72.), ill. Soós (41.).
















