A nem mindennapi helyzetek szokatlan megoldásokat igényelnek: ma kora délután focimeccset rendeztek volna Sellyén, ám a PTE PEAC II elleni derbi a nagy hó miatt elmaradt. Pedig a házigazdák mindent megtettek, még a strandról „bugázott” lombfúvót is bevetették – az erről készült videó nagy sikert aratott.
Nagyon vicces videót készítettek ma a VSK Sellye futballistái. Meccset kellett volna játszaniuk 13.00 órától a PTE PEAC II ellen, ám a hó alaposan belepte a pályát. Megpróbálták letakarítani lapáttal, ám a pályagondnok új megoldást talált ki: bevetett egy lombfúvót. Ez az akció nagyon megtetszett a játékosoknak…
– Fél tíz körül még csak egycentis hó volt a pályán, nem hittük volna, hogy bármi baj lesz – mesélte lapunknak a sellyei egyesület elnöke, Bergovecz Norman. – A kezdéshez közeledve, dél körül azonban már hat-hét centis réteg fedte a gyepet, a labda nem is gurult néhány méternél messzebbre. Megpróbáltuk letisztítani lapáttal, a pályagondnokunk azonban ezt megunva új megoldást próbált ki: elhozta a szomszédságunkban lévő strandról a lombfúvót. Rájött, hogy ezzel sem megy, elrakta a eszközt, a játékosoknak azonban nagyon megtetszett az akció, megkeresték, elővették, és ők is kipróbálták.
Nyilván poén volt, egy jópofa megoldás. Az akcióról készült egy videó is, amit aztán az egyik játékos elküldött a Trollfocinak, ahol rögtön feltették – nagy sikert aratott.
„Nincs ezzel semmi gond, legalább feltette a sellyei focit a futballtérképre” – mondta nevetve Norman.
A meccset végül nem tudták megrendezni, a játékvezető futballra alkalmatlannak ítélte a pályát. A lombfúvó azóta visszakerült a helyére – majd jövőre rendeltetésszerűen (is) használhatják a sellyei fiúk.















