
Öt nyeretlen bajnoki után a Békéscsabát mindenképpen le kellett volna győznie a Szentlőrinc NB II-es labdarúgócsapatának, de nem sikerült. A házigazda baranyaiak a helyzeteik alapján nyugodtan lőhettek volna hat-hét gólt, de csak kettőig jutottak – ennyit pedig a vendégek is tudtak lőni…
A Kecskemét elleni hazai bajnoki sem volt piskóta, és bizony a Békéscsaba elleni meccs is emlékezetesre sikeredett. Öt nyeretlen mérkőzés után a szentlőrinci srácok nagyon fogadkoztak, hogy ezt most behúzzák, jól is kezdtek, ám a 10. percben Sipos játékvezető nem adott büntetőt, amikor Tóth-Gábor Kristófot faultolták a 16-oson belül. Miközben mindenki reklamált, forrongott a lelátó, a vendégek gyorsan lejátszottak egy támadást, Kóródi beköszönt, és máris 0-1 volt…
Negyedórával később a lőrinci kapus, Gyurján Márton még védett egy ziccert, aztán jöttek a házigazdák percei. Néhány minutum leforgása alatt gólt lőhetett volna Nagy Richárd, akinek a szabadrúgása után Takács a léc fölé tolta a labdát, Szolgai Máté jól eltalált próbálkozását követően a kapu bal oldalába tartott a labda, de Takács szögletre ütötte, Poór Patrik erős fejese elzúgott a bal kapufa mellett, majd Kiss-Szemán Péter fejesénél már mindenki gólt kiáltott, ám Takács ezt is kipiszkálta! Mintha semmi sem menne be a lőrincieknek. Bezzeg a másik oldalon elég volt egy újabb villanás és némi szerencse, és a vendégek egy megpattanó lövéssel növelték előnyüket. Még mielőtt azonban nagyon beleélhették volna magukat a kétgólos vezetésbe, az első félidő utolsó mozzanataként Nyári Patrik betalált, és ezzel újraéledtek a szentlőrinci remények (1-2).
Jöhetett egy őrült második félidő – nagyjából az is volt. Az 52. percben előbb Sámson Ábris lőtt majdnem gólt, majd a szögletet követően Tóth-Gábor fejelte a labdát a felső lécre, onnan a gólvonal elé, majd kifelé pattant… Ilyen tényleg nincs! A szentlőrinciek mentek előre becsülettel, küzdöttek, a vendégek pedig nyilván játszottak az idővel. Egy ilyen szituációnál elszakadt a cérna Adamcsek Máténál, jól hallhatóan odakiabálta a játékvezetőnek, hogy „Mire vársz, b….meg”, mire Sipos Tamás előrántotta a piros lapot. Talán elég lett volna a sárga is, mindenesetre Waltner Róbert együttese 1-2-es állásnál, a 83. percben emberhátrányba került.
De nem adta fel, sőt! A házigazdák láthatóan bepipultak, felpörögtek ebben a helyzetben, és nem sokkal később Ambach Arnold révén egyenlítettek (2-2)! Az ötperces ráadás utolsó pillanataiban pedig megnyerhették volna a meccset, Nagy Richárd ugyanis helyzetbe került, a kapu jobb oldalát célozta meg, de centiket tévedett – így maradt a döntetlen.
Szentlőrinc–Békéscsaba 2-2 (1-2)
Merkantil Bank Liga labdarúgó NB II., 11. forduló. Szentlőrinc SE Sporttelep, 400 néző. Vezette: Sipos Tamás (Mohos Milán, Máyer Gábor). Szentlőrinc: Gyurján – Czérna (Milovanovics, 72.), Szivacski, Poór, Kiss-Szemán – Szolgai (Adamcsek, 59.), Décsy – Nagy R., Nyári (Ambach, 72.), Tollár (Sámson, a szünetben) – Tóth-Gábor (Bőle, 68.). Vezetőedző: Waltner Róbert. Békéscsaba: Takács – Szabó B., Hodonicki (Csató, 90.), Viczián, Kuzma, Kotula (Kovács G., 58.) – Balla (Avramucz, 90.), Nagy G. (Daru, 58.), Zsolnai – Kóródi, Borsos (Harsányi, 71.). Vezetőedző: Csató Sándor.
Gólszerzők: Nyári (45.), Ambach (86.), ill. Kóródi (11.), Zsolnai (44.).
Kiállítva: Adamcsek (83.).















