Nagyon jól mentek a csapathajók – kitettek magukért a kajakosok

Cikkünk frissítése óta eltelt 1 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A versenyszezonnak még messze nincs vége, a hétvégén például a felnőttek magyar bajnoksága következik, de az utánpótlás korosztályokban már lezajlottak az ob-k. A Pécsi Kajak-kenu Club sportolói sok szép eredményt értek el.

Az utóbbi két–három hétben már pihennek (és pihegnek) a PKKC utánpótláskorú sportolói, akik számára nagyon kemény volt az idei szezon is: odatették magukat az edzéseken és a versenyeken is. A gyermek, kölyök, serdülő, ifjúsági és U23-as korosztályban, valamint mastersben már lementek az országos bajnokságok, amelyeken szép sikereket értek el a pécsi-orfűi kajakosok.

– Kicsit vegyes a történet eddig – vágott bele az értékelésbe ifjabb Csaba András, a PKKC vezetőedzője. – Ha azt nézzük, hogy Szmrtyka Rebeka személyében volt versenyzőnk a felnőtt maratoni Európa-bajnokságon, ráadásul bronzéremmel jött haza, akkor ennél több nem is kellhet, maximálisan elégedettnek kellene lennünk. Ugyanakkor sajnálom, hogy sem Holczer Ákos, sem Szmrtyka Hannah nem jutott ki az Olimpiai Reménységek Versenyére, pedig nagyon bíztam benne, hogy legalább az egyiküknek sikerül. Hannával kapcsolatban érdemes megjegyezni, hogy nagyon eredményesen szerepelt az országos bajnokságon, négy számban indult és mindegyikben döntős helyen végzett, vagyis pontokat szerzett.

A PKKC kajakosai ezúttal elsősorban a csapathajókban brillíroztak, nagyon jól mentek ezek az egységek! Az ifi fiúknál K4 500 méteren ezüstérmes lett a Pörnecz Dávid–Krikler Zalán–Révész Álmos (FTC)–Ruzicska Péter (FTC) alkotta hajó, ami ragyogó eredmény az erős mezőnyben. Szmrtyka Rebeka pedig három szekszárdi versenyzővel ült egy hajóba az U23-as korosztályban, ahol aztán két távon is (500 és 1000 méteren) harmadikak lettek.

Szmrtyka Rebeka (balra) három szekszárdi versenyzőtársával

A gyermek, kölyök magyar bajnokság eredményei: Ornódi Márk–Szalai Bálint MK2 fiú gyermek 2000 m 16. hely, Weiling Zalán–Rabb Olivér MK4 fiú kölyök 2000 m 13. hely, Óbert Panna–Vadászi Hanka K2 leány kölyök 2000 m 16. hely, Vadászi Hanka K1 leány kölyök 2000 m 3. hely, Tábori Endre MK1 fiú gyermek 2000 m 19. hely, Takács András–Vásárhelyi Gergő–Tavi Kristóf–Szokits Levente MK4 fiú kölyök 2000 m 6. hely, Tábori Endre–Kiss-Szabó Ádám–Csizmár Krisztián–Gergely Ábris MK4 fiú gyermek 1000 m 5. hely, Kiss-Szabó Ádám–Csizmár Krisztián–Gergely Ábris–Tordai Lőrinc MK4 fiú gyermek 2000 m 4. hely.

Serdülő, ifjúsági és U23 magyar bajnokság: Szmrtyka Rebeka K1 női U23 1000 m 7. hely, Szmrtyka Rebeka–Bartos Zsófia–Nagy Viktória Fruzsina–Korsós Zsófia (utóbbi három Szekszárd) K4 női U23 500 és 1000 m 3. hely, Szmrtyka Hannah K1 leány serdülő 1000 m 5. hely, 500 és 2000 m 8. hely, Szmrtyka Hannah–Vígh Vivien (Szekszárd) K2 leány serdülő 500 m 7. hely, Pörnecz Dávid–Krikler Zalán–Holczer Ákos–Ruzicska Péter (FTC) K4 fiú ifi 1000 m 4. hely, Pörnecz Dávid–Krikler Zalán–Révész Álmos (FTC)–Ruzicska Péter (FTC) K4 fiú ifi 500 m 2. hely, Csapláros Anna Katinka K1 leány serdülő 2000 m 4. hely, Krikler Zalán K1 fiú ifi 5000 m 10. hely.

Masters magyar bajnokság: Fekete László K1 férfi 500 m 6. hely, Kugler Attila–Fekete László K2 férfi 500 m 3. hely, Kugler Attila–Fekete László–Seres Barbara (UTE)–Glaser Anita (Duna SZTK) 1. hely, Kugler Attila K1 férfi 200 m 2. hely, Domonkos István–Fekete László K2 férfi 200 m 4. hely, Kugler Attila–Domonkos István–Fekete László–Reisz Attila (UTE) 4. hely.

Sárkányhajó, Balaton átevezés: PKKC-Pécsi Építészkör A 8. hely (21 mp-re a 3. helytől), PKKC-Pécsi Építészkör B 11. hely.

Sárkányhajó, Tisza-tó átevezés: PKKC-Pécsi Építészkör 1. hely.

A PKKC-Pécsi Építészkör csapata első lett a Tisza-tó átevezésen

Előző sztori

Durva: 93 éves bácsit fosztottak ki az uránvárosi buszvégállomásnál!

Következő sztori

Kigyulladt a hegyszentmártoni kultúrház

Pécs Aktuál rádió
Best FM rádió
I Love Pécs rádió
Rádió 1