Az NKA Pécs csapata magabiztosan nyerte a harmadik meccsét is, és ezzel beverekedte magát a bajnoki döntőbe (Fotó: NKA Pécs)
Címlap Sport Összejött a p...
Cikkünk frissítése óta eltelt 10 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A legrövidebb idő alatt, három mérkőzéssel abszolválta a bajnoki elődöntőt mindkét pécsi férfi kosárlabdacsapat az NB I. B Piros csoportjában: az NKA Pécs a Vasast, a PVSK-Veolia a MAFC-ot búcsúztatta 3-0-val. Jövő héten már egymás ellen küzdenek!

Az eddig látottak alapján várható volt, hogy a harmadik mérkőzésen befejeződik mindkét párharc. Az NKA Pécs és a PVSK-Veolia is magabiztosan vette az első két akadályt az elődöntőben, így aztán mindenki arra számított, hogy a ma délutáni, esti meccseken lezárulnak a csaták. Így is történt! Az Ivica Mavrenski által irányított NKA Pécs az első negyedben jelentős előnyt harcolt ki, amiből ugyan a végig szívósan küzdő vendégek le tudtak faragni néhány pontot, de arra egyszer sem volt esélyük, hogy utolérjék a hazaiakat és fordítsanak. A vége 93-79-es pécsi győzelem lett, ami azt jelentette, hogy Meleg Gergőék 3-0-val bejutottak a döntőbe.

Néhány száz méterrel arrébb, a PVSK otthonában a házigazdák semmit sem bíztak a véletlenre. Szrecsko Szekulovics együttese nagyon jól kezdett, 10-0-val indított, az első negyed végén 13, a nagyszünetben pedig már 24 ponttal (55-31) vezetett, és ezzel mindent el is döntött. A folytatásban már kiegyenlített volt a küzdelem, de ilyen hátrányból szemernyi esélye sem volt a MAFC-nak: a vége 101-80-as PVSK-győzelem lett, amivel a vasutasok 3-0-val lezárták az elődöntős párharcot.

NKA Pécs–Vasas Akadémia 93-79 (25-10, 19-28, 27-18, 22-23)

Férfikosárlabda-NB I. B Piros csoport, elődöntő, 3. mérkőzés. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia. Vezette: Farkas Gábor, Földesi Ádám, Horváth Alajos. NKA Pécs: Kerpel-Fronius 21/6, Benke 4, Kollár 17/3, Meleg G. 10, Djordjevics 17. Csere: Meszlényi 16/6, Scherer 5, Rátvay 2, Lados 1. Vezetőedző: Ivica Mavrenski. Vasas Akadémia: Moravcsik 3, Cseh 11, Radics 6, Andrássy 10, Fekete 5/3. Csere: Medve 8/6, Farkas 14/9, Bagó 12, Kelemen, Dormán, Pleesz 2, Marcikic 8/6. Vezetőedző: Stephen Arigbabu.

Ivica Mavrenski: – Szeretem így kezdeni a nyilatkozatomat: gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez és ezúttal a döntőbe jutáshoz is! Ahogy a párharc előtt hangsúlyoztam, a Vasas nagyon kemény ellenfél, jó szisztémában játszik. A legfontosabb számunkra az, hogy három mérkőzés alatt lezártuk a párharcot, és most már csak a döntőre koncentrálhatunk. Gratulálok a Vasasnak is, és sok sikert kívánok a harmadik helyért zajló párharcban!

PVSK-Veolia–MAFC 101-80 (26-13, 29-18, 27-24, 19-25)

Férfikosárlabda-NB I. B Piros csoport, elődöntő, 3. mérkőzés. Pécs, Szamosi Nándor Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Fodor Attila, Szilágyi Bálint, Radnóti Miklós. PVSK-Veolia: Halász 9/6, Harler 22/6, Molnár 11/6, Bíró O. 16/3, Horti 14. Csere: Bíró L. 8/3, Antóni, Radó, Tóth N. 6, Takács 4, Németh 8, Kalmár 3. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. MAFC: Polgárdy 23/6, Tóth P. 18/6, Buzás 7/3, Maly 10, Komma 6. Csere: Pintér, Biber 6, Misek, Bordács 6, Herló, Matejovics 4. Vezetőedző: Lakits András.

Szrecsko Szekulovics: – Gratulálok a játékosaimnak! Nagyon jól játszottunk, 3-0-ra nyertünk a MAFC ellen, de korántsem volt ennyire könnyű dolgunk ellenük. Örülök neki, hogy így sikerült ez a párharc, így több időnk lesz a regenerálódásra, felkészülésre. Döntőben vagyunk, ezt közösen értük el a szurkolókkal, a szakmai stábbal, a PVSK családdal!